Завантаження ...
banner

Вартість пального на АЗС: чи буть ціни адекватні?

d4ff24fbf93e3503f55739f1c51ddf03_w960.jpg

Різкого зниження цін на бензин і дизпаливо не буде, але вони будуть адекватні. Про це повідомив генеральний директор мережі АЗС Леонід Косянчук. За його словами, з початку року ціни в Європі впали більш ніж на 100 дол. за тонну дизельного пального, 69-70 дол. за тонну бензину.

"Пальне, яке Росія в обхід санкцій продавала Індії, Середній Азії, йшло на Європу і спонукало до зниження цін. З початку року дизпальне понизилося в Україні на 5 грн за літр, а бензин на 4 грн за літр. Могло би бути більше. Але європейські експортери не зняли так звану, премію. І вона сьогодні складає від 80 до 120-140 дол. на тонні", — сказав Косянчук.

Він зазначив, що українські оператори очікували збільшення споживання, весняних польових робіт і навезли доволі багато пального і в Україні сьогодні профіцит бензину і дизпалива.

За словами Косянчука, ціни на пальне в Україні знижуються в гуртовому сегменті, а в роздрібному не так швидко дешевшають.

 

"Були створені серйозні запаси в торговельних мережах, і ці нафтопродукти були куплені ще по тих цінах. А наші імпортери мають довгострокові контракти, за якими вони мусять вибирати пальне — чи потрібно воно їм, чи ні — створилися запаси. До того ж місць зберігання пального в Україні поменшало", — сказав він.

 

 

Косянчук також зазначив, що не бачить подальшого різкого зниження роздрібної ціни на пальне, але водночас не бачить жодної причини, щоб вона підвищувалася.

"До липня (має повернутися акциз на пальне, — ред.) давайте доживемо. Такі довгострокові прогнози в нафтовому ринку — це небезпечна і невдячна справа. Ціни будуть адекватні. Жоден з операторів не буде наживатися під час війни чи спекулювати. Ми прив'язані до цінових котирувань Європи і премій, що нам призначають експортери Європи", — сказав він.

Що відомо про повернення акцизу на пальне

Після початку повномасштабного вторгнення у березні 2022 року Верховна рада "обнулила" акциз і знизила ПДВ на бензин, дизпаливо та скраплений газ. Верховна Рада ухвалила закон про додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни. Документ передбачав нульову ставку акцизу на бензин, дизельне пальне та скраплений газ, а також зниження ПДВ з 20 до 7%.

21 вересня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт № 7668-д про повернення акцизу на пальне. 28 вересня президент підписав цей закон.

Відповідно до закону ставки акцизу складатимуть:

  • Бензин — 100 євро за 1000 літрів.
  • Дизель — 100 євро за 1000 літрів.
  • Біопаливо – 100 євро за 1000 літрів.
  • Скраплений газ — 52 євро за 1000 літрів.

ПДВ залишається на рівні 7%.

Водночас закон передбачає, що на пальне для військових акциз встановлений на рівні 0 євро за 1000 літрів. Ця пільга діятиме виключно для Міноборони на період воєнного та надзвичайного стану.

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер