Україні завдяки ЗРК Patriot вперше вдалося знищити російську гіперзвукову ракету "Кинджал". Однак тішитися цьому зарано, оскільки наші війська досі мають мало таких систем ППО. Детальніше у матеріалі.
Ба більше, інформацію про знищення балістики було поширено надто швидко і росіяни зарано про це дізналися. Про це в ефірі національного телемарафону заявив речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Він пояснив, що досі Patriot ніколи не працював з таким типом цілей як ракета "Кинджал", однак впорався цього разу успішно.
"Зарано росіяни дізналися про цю успішну роботу, тому що не хотілося так швидко публікувати", – зауважив речник Повітряних сил.
Наразі Україна потребує значно більше систем ЗРК Patriot та FSAF SAMP/T, щоб захистити великі міста, об'єкти інфраструктури та атомної енергетики. Про це наша держава постійно говорить із партнерами.
"Проти балістики треба зброю саме для цієї мети", – наголосив Ігнат, додавши, що ЗРК Patriot більш далекобійна система в плані аеродинамічних цілей.
Крім того, нам необхідні західні винищувачі F-16, які стануть частиною ППО.
Речник також пояснив, що збиттям "Кинджалів" досі лишається складним завданням, оскільки їх носіями є здебільшого літаки МіГ-31К. Таке судно підіймає ракету дуже високо, звідки відбувається пуск. Боєприпас розганяється до високої швидкості, внаслідок чого її важко виявити.
Донедавна в України не було засобів, щоб збити "Кинджал". Та тепер перехопити цю ракету можливо завдяки ЗРК Patriot, хоча теж не 100%-во. Крім того, Ігнат висловив сподівання, що Україна отримає обіцяний FSAF SAMP/T, який теж вдало проявить себе проти балістичних цілей.
Нагадаємо: українська ППО вперше збила російську балістичну ракету Х-47 "Кинжал" у ніч проти 4 травня у небі над Київщиною. Збити ворожу ракету вдалося за допомогою американського ЗРК MIM-104 Patriot, переданого Україні західними партнерами.
Російські ракети Х-47 М "Кинжал" з'явилися на озброєнні армії РФ із 2018 року. У РФ їх називають "гіперзвуковими", насправді це балістична ракета.
Бойова частина Х-47М становить 500 кг, швидкість ракети 3500 – понад 12 000 км/год. Після пуску з літака ракета піднімається велику висоту у верхні шари атмосфери. А при заході на ціль балістичної траєкторії може розвивати швидкість близько 12 тис. км/год.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
– ввечері 6 травня українські воїни збили над Дніпропетровщиною іранський дрон-камікадзе Shahed 136. Вдень же захисники приземлили російський БпЛА, імовірно, "Орлан-10", над Донеччиною;
– крім того, 6 травня українські військові підтвердили п'ять випадків ліквідації ворожих безпілотних летальних апаратів. Зазначається, що ЗС РФ активізували роботу БПЛА різних типів по всій лінії фронту.