Завантаження ...

Збільшити тариф за електроенергію у два рази: як НКРЕКП перерахувала ціну

83.png

Про це повідомляє профільне видання "Енергореформа" з посиланням на джерела в Міненерго. За їхніми даними, саме такий тариф розрахувала Нацкомісія з питань енергетики та комунпослуг (НКРЕКП). Остаточне рішення ухвалює уряд.

Тариф у 2,88 грн за кВт*годину за підрахунками експертів комісії має збалансувати ринок. При цьому ринкова вартість електроенергії з урахуванням собівартості генерації та доставки становить близько 6 грн за кВт*годину. Наразі високу ціну компенсують за рахунок нижчої ціни на струм від "Енергоатому" та "Укргідроенерго".

Видання Енергореформа повідомляє, що НКРЕКП направить листа до уряду з рекомендацією підняти тариф до 2,88 грн за кВт*годину за підписом голови комісії Руслана Кайдаша. Раніше нижчі ціни на струм для населення компенсували, зокрема, за рахунок високого тарифу для промисловості.

Проте обсяги споживання струму бізнесом у результаті повномасштабної війни значно знизилися. Крім того, Росія завдала масштабних збитків енергосистемі України, захопила Запорізьку АЕС та зруйнувала частину об'єктів. Наразі потрібно не лише компенсувати низькі тарифи для населення, а й шукати кошти для проведення ремонтних робіт.

Як раніше писав OBOZREVATEL, це далеко не єдиний варіант підвищення цін. Уряд розглядає одразу кілька сценаріїв підвищення тарифу.

 

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер