Завантаження ...
banner
banner

Путін намагався використати Африку, але отримав відсіч: президент ПАР висловив принципову позицію

Путін намагався використати Африку, але отримав відсіч: президент ПАР висловив принципову позицію фото

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса під час зустрічі з путіним заявив, що він разом із колегами приїхав на саміт до росії не заради "дарів" і закликав рф відновити морський експорт зерна з України. Путін спробував використати африканських лідерів, щоб створити ілюзію турботи про продовольчу безпеку та показати відсутність дипломатичної ізоляції. Однак у результаті знову зазнав невдачі.

"Водночас, коли ми слухали ваш виступ сьогодні, коли ви реагували на деякі елементи наших пропозицій, ми ось що відзначили. Зокрема, ви говорили про зерно. Ми пропонували реалізувати Чорноморську зернову ініціативу, говорили про необхідність відкриття Чорного моря, ми говорили , що хотіли б, щоби Чорне море було відкрито світовим ринкам", – сказав Рамафоса Путіну. Він також сказав, що вони приїхали не для того, щоб просити якісь "дарунки" для Африканського континенту".

"Ми, звичайно, розуміємо, що ви щедро вирішили безоплатно надати зерно деяким африканським країнам, які стикаються з певними труднощами. Ми з великою повагою до цього ставимося, відзначаємо це. Однак це не наша основна мета тут, це не наше головне завдання - добитися будь-яких поставок такого характеру", - наголосив президент Південно-Африканської Республіки.

Зі схожою заявою виступив і глава Африканського союзу

Глава Африканського союзу Азалі Ассумані у заключній промові саміту "Росія - Африка" заявив, що безкоштовне постачання невеликих партій зерна в шість африканських країн не вирішить кризу на ринку продовольства, викликану російським вторгненням в Україну. Щоб протидіяти глобальній загрозі продовольчій безпеці, необхідно припинити бойові дії.

Він вкотре запропонував посередництво африканських країн у мирних переговорах між Україною та Росією. "Президент Росії продемонстрував, що готовий допомагати нам у сфері забезпечення зерном. Так це важливо, але цього може бути недостатньо. Нам потрібно досягти припинення вогню", - заявив Азалі Ассумані.

Насправді Путін намагається заробити на зерновій кризі

Російський диктатор Володимир Путін – людина, яка не поважає міжнародне право і ставить світ на межу голоду з метою продати дорожче своє зерно. Це неадекватна людина з оточенням, що заробляє на блокуванні зернової угоди. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Global News. Він назвав цілі таких дій країни-терористки Росії.

За словами гаранта, блокування РФ "зернової угоди" призведе до зростання цін на російське зерно, а, відповідно, і дасть можливість заробити додаткові кошти. "Блокування нашого зерна - це дуже просто. Він реалізує своє. Він іде від конкуренції і збільшується ціна на його товар, тому що він стає "ексклюзивом на крові", я б сказав. Тобто це прагматика людини, яка не поважає міжнародне право і якій дають можливість сьогодні право не шанувати", – сказав президент.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Європейський Союз готовий експортувати майже всю українську сільськогосподарську продукцію. Блок готовий робити це через "коридори солідарності".

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: