Польський міністр перепросив за українське зерно на асфальті: подробиці

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський попросив вибачення за псування українського зерна під час страйку фермерів на кордоні. Однак частину провини за дії протестувальників польський політик поклав на представників української влади та їхні "занадто жорсткі заяви" та "зайву емоційність", а навмисне знищення зерна назвав "актом розпачу".

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський попросив вибачення за псування українського зерна під час страйку фермерів на кордоні. Однак частину провини за дії протестувальників польський політик поклав на представників української влади та їхні "занадто жорсткі заяви" та "зайву емоційність", а навмисне знищення зерна назвав "актом розпачу", - пише Обозреватель.

Про це йдеться в офіційній заяві Секерського, опублікованій на сайті уряду Польщі. "Від імені польських фермерів перепрошую за такий акт відчаю і прошу вас із розумінням поставитися до їхнього вкрай важкого становища", – йдеться у заяві.

При цьому Секерський вважає, що представники України також не мали рації. "Не стрималися і представники української влади. Надто жорсткими були форми заяв заступника міністра економіки (Тараса Качки. – Ред.), а раніше мера Львова (Андрія Садового. – Ред.). Інші українські політики також були надто емоційними", – заявив глава польського уряду.

Він запевнив, що виступає за діалог та прямі переговори "як найкращу форму вирішення складних проблем". Секерський зазначив, що вже проводяться технічні консультації із Міністерством агарної політики України.

"Хочемо визначити умови торгівлі, які обмежили б приплив товарів, що підривають стабільність агропродовольчих ринків... Я розумію заперечення української влади щодо складнощів з експортом сільськогосподарської продукції. Я також повністю усвідомлюю, що торгівля – це двостороння торгівля, і ми також експортуємо до України. Ми маємо пам'ятати, що польські фермери допомагали Україні і досі хочуть допомагати, однак вони хотіли б, щоб цією допомогою користувався український бюджет, а не олігархи, які мають у своєму розпорядженні величезні площі для вирощування зерна та інших видів сільськогосподарської продукції", – наголошується у заяві польського прем'єра.

Також польський політик додав, що до вирішення спору доведеться залучати Єврокомісію. "Вирішення проблем лежить не лише у польсько-українських відносинах, адже за організацію та правила торгівлі на загальноєвропейському ринку відповідає Європейська комісія", – резюмував Секерський.

Які заяви Качки та Садового обурили Секерського

Після того як польські "активісти" напали на українські фури на кордоні, міський голова Львова назвав фермерів-протестувальників проросійськими провокаторами. "Назвемо речі своїми іменами. На цьому фото – українське зерно, яке висипали польські, а насправді проросійські провокатори, з українських вантажівок.... Українці буквально поливають кров'ю поля, які народять це зерно. Збирати пшеницю на полі, яке бачило війну, – це як працювати сапером", – заявляв Садовий, назвавши те, що відбулося, "ницістю та ганьбою".


Фото: Садовий про інцедент із зерном. Джерело: Телеграм

Заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка закликав поляків схаменутися. На його думку, якщо польська влада нічого не зробить, ксенофобія та ворожість до українців у Польщі лише зростатиме.

"Єдине, що тепер може врятувати, – зняти всі блокади та забезпечити безпеку українським вантажам у Польщі. Інакше завтра Меклер (один з організаторів страйку Рафал Меклер) та його банда почнуть вбивати українців за те, що вони українці… Ми на роздоріжжі – або боятися насильства, яке руйнує вже не польсько-українську торгівлю, а Люблінський трикутник, бо знищили зерно, яке прямувало до Литви. Або нарешті схаменутися і говорити як дорослі", – заявив торгпред.


Фото: Заява Тараса Качки після знищення зерна у Польщі. Джерело: Facebook

Хоча звинувачення в потуранні Росії і обурили Секерського, польські протести на кордоні справді мають російський слід. Зокрема, цей протест фермерів на кордоні, як і попередні страйки перевізників, організував та підтримує представник маргінальної партії "Конфедерація" Рафал Меклер.

"Конфедерація" послідовно виступає проти європейських цінностей, за вихід Польщі з Європейського Союзу та активну співпрацю з РФ. Партія, однак, не має широкої підтримки поляків. Союз з іншими маргінальними політсилами дозволив "Конфедерації" на минулих виборах до польського парламенту отримати 17 із 460 місць у Сеймі.

Рафал Меклер також є лідером ультраправої українофобської партії Ruch Narodowy. Роками він розповідав полякам про "плани Вашингтона", "руйнівний вплив ЄС" та ін. Меклеру належить логістична компанія Rafał Mekler TRANSPORT, яка доставляла вантажі до Росії. З осені 2023 року він особисто відвідує акції протесту на кордоні України та активно просуває свої ідеї у соцмережах.


Фото: Рафал Меклер радіє знищенню українського зерна. Джерело: Twitter

Також в Україні вже заявили, що умисне знищення товарів не має нічого спільного із мирними протестами – ні з юридичного, ні з морального погляду. Йдеться про конкретні майнові питання, а тому вирішити проблему мають правоохоронці, а винні мають бути покарані.

Як повідомляв MYNIZHYN, із Польщі слід депортувати чоловіків з українським громадянством призовного віку, вважає генерал-лейтенант Війська Польського у відставці Вальдемар Скшипчак. Він вважає,що у такий спосіб Варшава допоможе Києву у протистоянні з росіянами
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: