Російські моряки обстріляли турецьке риболовецьке судно

У північній частині Егейського моря російський військовий корабель застосував стрілецьку зброю по турецькому сейнеру. Про це повідомили у Міноборони РФ. Натомість власник корабля розповів свою версію подій

У північній частині Егейського моря російський військовий корабель застосував стрілецьку зброю по турецькому сейнеру. Про це повідомили у Міноборони РФ. Натомість власник корабля розповів свою версію подій


У північній частині Егейського моря російський військовий корабель застосував стрілецьку зброю по турецькому сейнеру.Про це, 13 грудня, повідомили у Міноборони РФ, пише Українська правда.

У російському військовому відомтві заявили, що 13 грудня екіпаж російського сторожового корабля "Сметливый" у 22 км від грецького острова Лемнос "запобіг зіткненню" з турецьким судном.

"Вахтова служба корабля виявила на відстані близько 1 тис. метрів турецьке судно, що наближається до "Сметливого", який стояв на якорі, з правого борту. Незважаючи на численні спроби "Сметливого", екіпаж турецького сейнера не йшов на радіоконтакт з російськими моряками і не відповідав на спеціальні візуальні сигнали світлового семафора і сигнальних ракет", - заявили в Міноборони.
 
При зближенні турецького сейнера з російським сторожовим кораблем на відстань близько 600 метрів, "з метою недопущення зіткнення кораблів, по ходу руху турецького судна на відстані гарантованого неураження, було застосовано стрілецьку зброю", зазначили у відомстві.
 
"Після цього турецьке судно різко змінило курс і не виходячи на контакт з російським екіпажем продовжило рух повз СК "Сметливый" на відстані 540 метрів", - додали в МО.
 
При цьому за фактом інциденту заступник міністра оборони РФ викликав в Міноборони військового аташе при посольстві Туреччини в РФ.

Власник турецького сейнера, проти якого застосував вогнепальну зброю екіпаж військового корабля РФ розповів свою версію розвитку подій. Про це пише Hurriyet Daily News.
 
Як зауважив Музаффер Гечиджи, турецький корабель не наближався до російського судна ближче, ніж на милю (1,8 км) та не чув пострілів в свою сторону.

"Ми не знали, що це російський корабель навіть. Ми думали, що він належить НАТО. Близько  8.30 ранку ми пройшли повз нього", - розповів він.
 
"Того, що в нас стріляли, ми не чули",  - зауважив Гечиджи.
 
За його словами, на кораблі встановлена система камер відеоспостереження, записи з них були передані береговій охороні для експертизи.
 
Як наголосив Гечиджи, інцидент з кораблем РФ залишиться в пам'яті екіпажу судна, але не більше.

Нагадаємо, 24 листопада на кордоні з Сирією турецькі винищувачі F16 збили російський військовий літак Су-24
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: