Завантаження ...
banner
Меблі

Перед Великоднем над Україною зійде рожевий Місяць

Перед Великоднем над Україною зійде рожевий Місяць фото

Увечері 1 квітня жителі України зможуть побачити квітневу повню, яку традиційно називають "рожевим Місяцем". Попри назву, супутник Землі не змінить колір, але виглядатиме особливо яскраво на весняному небі.

Про це повідомляє Time and Date.

Точна фаза повні припадає на ніч проти 2 квітня 2026 року. Водночас спостерігати Місяць можна вже ввечері 1 квітня, коли він з'явиться над горизонтом і виглядатиме майже повним.

Назва "рожевий Місяць" не пов'язана з кольором супутника. Вона походить від назви весняної квітки флокс, яка цвіте у Північній Америці саме в цей період.

Цю повню також вважають пасхальною, адже саме вона використовується для визначення дати католицького Великодня. У 2026 році католицький Великдень припадає на 5 квітня, тобто одразу після цієї повні.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: