Завантаження ...
banner
banner

Експерти пояснили різницю між реальними та нереальними відсотками в МФО

Ринок мікрокредитування в Україні розвивається все активніше, особливо в умовах карантинних обмежень, починаючи з 2020 року.

Українці оцінили зручність та доречність в певних життєвих обставинах даної фінансової послуги. Однак останні законодавчі зміни, націлені на регулювання діяльності МФО та підвищення безпеки позичальників, викликають у останніх безліч питань стосовно процентних ставок. Експерти фінансово-аналітичного ресурсу TKCREDIT, що спеціалізується на вивченні споживчого кредитування, пояснили як розібратись в поняттях реальні та нереальні відсоткові ставки. 

Відмінність між банківським та небанківським кредитом

Все частіше українці користуються послугами мікрокредитних фінансових організацій. Якщо раніше позику можна було отримати виключно в банку, то тепер туди йдуть переважно для оформлення великого кредиту на придбання житла, відкриття бізнесу і т.п. Коли позичальнику потрібно всього кілька тисяч, або як це називають «кредит до зарплати», він не зацікавлений збирати пакет документів і чекати прийняття рішення. Тому, якщо мова йде про невелику суму та короткий термін кредитування, між банківською позикою і мікрокредитом онлайн українці частіше вибирають другий варіант.

Тобто кредити МФО мають дві чіткі відмінності від банківського кредитування:

  • невелика сума;
  • нетривалий термін договору (зазвичай до 30 днів).

Основна складність, з якою наразі зіштовхуються потенційні позичальники, - це останні зміни до законодавства, згідно з якими НБУ зобов’язав всі МФО публікувати реальні річні процентні ставки. Проблема в тому, що мікрокредити в основному оформляють на місяць, а ось ставки кредитори повинні відображати з розрахунком на рік. Тому, щоб дотримуватись норми закону і при цьому донести клієнтам максимально доступну інформацію, МФО паралельно публікують розрахункову річну та щоденну ставку, яка реально нараховується на позику.

Для кращого розуміння наведемо приклад. Маємо мікрокредит на суму 10 000 гривень, який позичальник оформляє повторно, оскільки для клієнтів, що прийшли в МФО вперше, більшість кредиторів пропонують знижену, а інколи і нульову процентну ставку. Якщо користуватися калькулятором на сайті УкрПозики, отримуємо наступні результати: за 10 тисяч гривень, котрі видаються на 30 днів, в разі оформлення повторного кредиту переплата складе 4649 гривень або 46,49%. В такому випадку реальна щоденна ставка становить 1,55%, а річна – 10307,12%. Тому, обираючи МФО, варто для початку скористатись онлайн калькулятором і самостійно зробити прості розрахунки. 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: