Завантаження ...
banner
banner

Як стрес впливає на зір

Сухість, втрата чіткості, біль під час перефокусування, зірочки — неприємні відхилення зору, що заважають нормально жити. Стрес може бути причиною таких симптомів, якщо його дія тривала та значна.

Він змушує всі системи організму працювати в посиленому режимі, а ситуація перетворюється на замкнене коло, бо проблеми із зором тільки посилюють емоційну напругу. Взаємозв’язок стресу та зорових порушень очевидніший, ніж здається. 

Чим загрожує стрес для ваших очей

Майже щодня люди відчувають вплив стресових факторів. Безсумнівно, цей механізм покликаний захистити від можливих зовнішніх загроз. Проте такий стан спричиняє викид адреналіну, що змушує організм прискорити серцебиття та пульс, загострити увагу й насторожитися. Напруження в серцево-судинній системі призводить до перевантаження зорових нервів та судин. Це може спровокувати короткочасні проблеми з якістю зору:

  • почервоніння;
  • сухість;
  • різь;
  • біль;
  • розмитість зображення;
  • розширення зіниць;
  • темні плями.

А довготривалий вплив стресу може спричинити й серйозніші порушення.

Виявивши неприємні симптоми, не варто зволікати з візитом до лікаря. Спеціалісти допоможуть з’ясувати причину порушень зору та скласти ефективну стратегію лікування. Надійна офтальмологія в Чернівцях гарантує якісну діагностику та кваліфіковану допомогу, яка передбачає комплексний підхід.

Стратегія лікування

Навіть якщо дія стресу очевидна, і проблеми із зором можна легко «списати» на це, консультація офтальмолога все ж необхідна. Незначні неприємні відчуття та мінімальні зміни також можуть бути симптомами серйозних захворювань. Тільки спеціаліст після професійного офтальмологічного огляду може виключити розвиток невриту, глаукоми, катаракти, пухлин, аутоімунних уражень тощо. 

Виявивши причиною порушень зору вплив стресу, досвідчений офтальмолог спрямує пацієнта на консультацію невролога чи психіатра. Можливо, знадобляться послуги психолога або психотерапевта, адже подолати стрес можна, тільки якщо розібратись із його причинами. 

Миттєвого покращення ситуації із зором за таких обставин чекати не варто. Комплексне лікування має накопичувальну дію. 

Психотерапія разом із медикаментами (за потреби) плавно, без шкоди для організму вгамує стресовий вплив та стабілізує стан. Як тільки психіка стане більш стійкою, а рівень гормону стресу повернеться до норми, настане покращення в роботі очей. 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: