Завантаження ...
banner

Хто зобов’язаний використовувати РРО?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, з 2022 року всі підприємці мають використовувати РРО для здійснення розрахункових операцій. Це спеціалізоване устаткування для спрощення ведення податкової звітності, внутрішнього фінансового обліку та спілкування з клієнтами. Реєстратор фіксує транзакції, у готівковій та безготівковій формах.

РРО https://online.novaposhta.education/blog/rro-dlya-fop-u-2023-roci може бути окремим пристроєм, інтегрованим в систему самообслуговування або спеціальним застосунком.

pqgFCI0pJijGZ4ZUPxEe1RNdW_m8S2ZehcHET7FEMZ7gsf-d5WZ9myj7LmFoAWb9POB2WjqWofhoe3NGg1EDTmZ8WjjAQk2TwTNsSzVF_VvtR_111VxxC7DQgJL-jOpSU5VbrArmVJL0lxKIGgHFsfY

Хто повинен встановити реєстратор?

Станом на 2023 рік, РРО повинні використовувати такі категорії підприємців:

  1. Представники e-commerce — ті, хто здійснюють продаж товарів та надання послуг онлайн. Зокрема, інтернет-магазини, хостинги, онлайн-школи, вебпортали.
  2. Представники громадського харчування, торгівлі (продовольчими та непродовольчими товарами), сфери послуг (б’юті, медицина, освіта, транспорт, розваги, туризм тощо). Тобто практично кожне підприємство, що приймає оплату від споживачів у готівковій та безготівковій (перекази, банківські картки) формі.
  3. Власників пристроїв, що працюють за принципом самообслуговування. Зокрема, паркомати, кавові апарати, вендингові пристрої, термінали для поповнення рахунку тощо.
  4. Організації, що отримують оплату за свої послуги з метою подальшої її передачі третім особам — кур’єрські служби, пошта, перевізники.

Важливо: покупець обов’язкова має отримати чек у друкованому чи електронному вигляді незалежно від того відвідував він торговельну точку особисто чи скористався онлайн-послугами. 

n6b2ZaU9cQtj9iHWvE9BVBkBq3LB9S_Pl4tFODiHQHlh83hwHuQRn3bJgpKDzgV-dO7YKpdvriX_4Fk3IqOJtKxT1Vcy9eX2oBf9iE9lq_O8e1YlfNc9WUposeqF5994qoLdR3NusTgGBPTisDe4CFw

Винятки

Деякі підприємці мають право не використовувати реєстратор розрахункових операцій. Винятки стосуються:

  1. ФОП, які отримують оплату своїх товарів або послуг за допомогою банківського переказу на свій рахунок через касу.
  2. Точок продажу друкованої продукції: газет, марок, журналів.
  3. Підприємства, що приймають оплату за допомогою платіжних систем.
  4. Точки реалізації проїзних та лотерейних білетів.
  5. Платники Єдиного податку, що ведуть свою діяльність в сільській місцевості (крім аптек, магазинів техніки, ювелірних салонів, точок реалізації тютюнових та алкогольних виробів).
  6. Продавці на ринку.
  7. Реалізатори питної води, живої риби та молока з автоцистерн.
  8. Торговці, які продають продовольчі та непродовольчі товари власного виробництва.
  9. Власники торгових точок, які не приймають розрахунок готівкою.

Отже, сфера діяльності підприємства не знімає з її власника зобов’язання щодо впровадження реєстратора розрахункових операцій (крім випадків, що зазначені вище).

Пам’ятайте, що в будь-який момент може статись перевірка. Якщо буде зафіксовано порушення — відсутність РРО, підприємець отримає штраф за кожну транзакцію, проведену без реєстратора. На перший раз сума штрафу складає 100% від вартості реалізованої продукції. Якщо ситуація не буде виправлена, покарання зросте до суми в 150%. 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: