Поняття трансфертного ціноутворення регламентує методику визначення цін на товари чи послуги між юридично або фінансово пов’язаними компаніями (особливо це стосується компаній, які зареєстровані в різних країнах, і одна з компаній зареєстрована в країні з особливим податковим статусом або належить до низькоподаткової юрисдикції). Мета ТЦУ – встановлення цін відповідно до умов, сформованих на вільному ринку та перешкоджання уникненню сплати податків або переміщенню прибутків на територію юрисдикції, де діють низькі податкові ставки.
За якими критеріями визначають параметри застосування ТЦУ
Критерії приналежності відповідної бізнес-операції до трансфертного ціноутворення визначені Податковим кодексом України, відповідно до якого особливому контролю на предмет ТЦУ підлягають транснаціональні операції:
-
які проводяться між пов’язаними компаніями (компаніями, що належать до однієї групи) та/або з залученням нерезидентів, які можуть виступати посередниками чи комісіонерами;
-
відповідно до їхнього типу, де оцінюються певні характерні особливості самої операції (особлива увага приділяється нетиповим операціям, не пов’язаним безпосередньо з напрямками фінансово-господарської діяльності певної компанії);
-
за певними контрагентами, взаємовідносини з якими можуть перевищувати суму встановлених порогових лімітів.
Одним з критерієм визначення трансфертного ціноутворення є його вплив на формування загального доходу компанії за відповідний податковий період.
Послуги компанії «Наша бухгалтерія» в сфері ТЦУ
Порушення вимог податкового законодавства в сфері трансфертного ціноутворення тягне за собою суттєві штрафи та фінансові санкції, уникнути яких можна, скориставшись послугами компанії «Наша бухгалтерія». Досвідчені фахівці допоможуть скласти звіт про т.з. контрольовані операції, який складають компанії, що за критеріями ПКУ здійснюють трансфертне ціноутворення та підготують рекомендації для автоматизації процесу збору відповідних даних.
Крім того, за наслідками проведеного аудиту спеціалісти компанії підготують обґрунтовані пропозиції щодо оптимізації транснаціональних операції, які підпадають під критерії ТЦУ задля усунення потенційних ризиків, з якими може стикнутися платник податків. Підготовлені аудиторами пропозиції сформовані за наслідками ретельних досліджень світового ринку відповідних товарів, робіт чи послуг та застосування певного діапазону цін іншими компаніями задля досягнення певних показників рентабельності.