Завантаження ...
banner

9 маловідомих фактів, знання яких може врятувати вам життя

49219955b6babb89f33f839371.jpg

Багато травм та навіть смертей можна уникнути, знаючи, як правильно поводити себе в критичній ситуації. Іноді знання простого факту здатне підвищити шанс виживання чи допомогти врятувати чиєсь здоров'я та життя.

До вашої уваги ситуації, від поведінки в яких може залежати людське життя, а також порядок дій, які допоможуть з ними впоратися.

1. Зустріч із агресивним ведмедем

Краще, звичайно, взагалі триматися подалі від ведмедів у дикій природі, але якщо зустріч таки відбулася, то знайте, що ці тварини зазвичай вважають за краще уникати конфліктів. Ідентифікуйте себе: ведмідь повинен зрозуміти, що ви людина, а не його можлива здобич. Тому говоріть зі звіром спокійним голосом, при цьому залишаючись на місці та розмахуючи руками. Ведмідь може підійти до вас, щоб понюхати і розібратися, хто ви і що збираєтеся робити. Якщо тварина стоїть на задніх лапах, вона зацікавлена ​​і не збирається нападати.

Якщо ведмідь нерухомий, повільно відходьте від нього. Не біжіть. Ведмеді швидко бігають і добре лазять деревами — змагатися з ними в цьому безглуздо. Якщо бурий ведмідь погнався за вами, зупиніться і прикиньтеся мертвим. Ляжте на живіт, зчепивши руки за шиєю. Розсуньте ноги, щоб ведмедеві було важче перевернути вас. Не рухайтеся, доки ведмідь не піде. Однак, якщо атака не припиниться, енергійно чиніть опір. Використовуйте все, що у вас є під рукою, щоб ударити ведмедя, і цільтеся в голову.

2. Запах риби в будинку, що з’явився без причини

Якщо джерело визначити не вдається, то, ймовірно, це запах проводів, що плавляться. На них є термостійка ізоляція, і якщо вона нагрівається дуже сильно, то може виділяти запах, що нагадує запах риби. Така ситуація є дуже небезпечною і може призвести до займання. Найкращим рішенням буде відключити електрику до з’ясування причини та викликати електрика.

3. Течія, яка відносить вас у море

Випадково потрапивши у зворотну течію, марно плисти проти неї до берега – ви даремно розтратите всі сили. Намагайтеся рухатися паралельно до берега, поки не вийдете з потоку, а потім гребіть до суші.

4. Допомога при укусі отруйної змії

Всупереч поширеним помилкам, не можна висмоктувати отруту, прикладати холодне, накладати джгути, компреси та припікати рану. Місце укусу слід тримати в спокої, інакше отрута швидше поширюватиметься по тілу. Людину потрібно якнайшвидше доставити до лікарні.

5. Після реанімації людини, яка мало не потонула

Якщо людину, яка наковталася води, вдалося реанімувати, то це не означає, що її життю більше нічого не загрожує. Слід негайно вирушити до лікарні, навіть якщо здається, що з людиною все гаразд. Протягом деякого часу у неї можуть розвинутись небезпечні ускладнення, а в лікарні вона буде під контролем медичного персоналу.

6. Як розбити скло машини під час аварії

У ситуації, коли вибратися з машини можна тільки через вікно, а не через двері, варто пам’ятати, що шибки набагато простіше розбити ударами не по центру, а по краях. До речі, з цим завданням впорається підголівник, якщо його вдасться витягнути зі спинки сидіння. Спробуйте перевірити заздалегідь, чи він витягується. Якщо ні, ви можете придбати мультитул, який допоможе вам в екстремальній ситуації.

7. Пожежа через пляшку води

Звучить дивно, але якщо на неї падають прямі сонячні промені, то це може стати причиною займання. Справа в тому, що в такому випадку пляшка виступить у ролі лінзи та сконцентрує сонячне тепло на якійсь точці. Зберігати такі ємності краще подалі від вікна та ніколи не залишати в машині.

8. Вода на пляжі занадто далеко від звичайної межі

 

Різкий відхід води від берега на значну відстань — одна з ознак цунамі, що насувається. Якщо ви помітили це в районі, де можливе таке стихійне лихо, потрібно негайно попередити всіх довкола та бігти.

 

Напередодні цунамі в Індійському океані у 2004 році, на жаль, цьому мало хто надав значення. Майже на всьому узбережжі люди вийшли на берег збирати мушлі, рибу. Найбільше явище зацікавило дітей. Однак на двох пляжах знайшлися люди, які знали цей факт: 10-річна англійка Тіллі Сміт та вчитель біології Джон Чростон. Того дня їм удалося врятувати життя багатьом людям.

9. Правило виживання: розставте пріоритети в екстреній ситуації

Кожна людина, вирушаючи в похід або на тривалу прогулянку на природі, має заздалегідь максимально підготуватися до будь-яких екстрених ситуацій, у які вона може потрапити, і розпланувати свої дії на випадок, якщо щось не піде. Пам’ятайте, що людина може прожити:

  • 3 хвилини без повітря або у крижаній воді;
  • 3 години без укриття при дії екстремальної температури;
  • 3 дні без води (якщо ви захищені від суворих умов довкілля);
  • 3 тижні без їжі (якщо у вас є вода та укриття).

Без правильного розміщення пріоритетів в екстремальній ситуації шанси на виживання набагато нижчі.

 

Джерело

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер