У вас дефіцит вітаміну B: шість ознак

Зазвичай ми отримуємо достатню кількість вітаміну B з їжею, але якщо ви помітили у себе ці ознаки, варто вживати заходів.

Зазвичай ми отримуємо достатню кількість вітаміну B з їжею, але якщо ви помітили у себе ці ознаки, варто вживати заходів, - пише useti.

Вітаміни групи B (всього їх сім) – самі «енергійні» з усіх елементів, так як саме вони допомагають перетворювати з’їдені калорії в енергію. І один з найважливіших вітамінів — вітамін В12, так як від нього залежить виробництво ДНК, а також здоров’я клітин нервової і кровоносної системи. Рекомендована добова доза цього вітаміну становить 2,4 мкг, і в більшості випадків ми отримуємо її разом з їжею. Але якщо ваш денний раціон недостатньо збалансований, якщо ви не отримуєте достатньо продуктів, що містять білок, ваш організм може відчувати дефіцит вітаміну В12. Ось кілька симптомів, які можуть попереджати про те, що вам не вистачає вітамінів групи В.

ПОЧУТТЯ ОНІМІННЯ В РУКАХ І НОГАХ

Вітамін В12 бере участь у виробництві мієліну, свого захисного покриття для нервів. Якщо ж вітаміну не вистачає, нерви не отримують достатнього захисту-і ви можете відчувати як би поколювання і навіть оніміння в кінцівках.

ВТОМА

Один з “класичних” ознак дефіциту вітамінів групи В-почуття постійної втоми. Справа в тому, що через брак вітаміну В12 може розвинутися B12-дефіцитна анемія – стан, при якому організм виробляє незрілі еритроцити, які не можуть переносити кисень по всьому тілу. В результаті найважливіші органи не отримують достатньо кисню, і ви відчуваєте втому.

БЛІДІСТЬ

Бліда шкіра або навіть з жовтуватим відтінком — ще одна ознака того, що ви не отримуєте достатньо вітаміну В12. Причина та ж: клітини не отримують достатньо кисню. Але важливо пам’ятати, що раптова зміна кольору обличчя може бути прояв серйозних хвороб — наприклад, гепатиту або навіть раку печінки — і тому важливо вчасно звернутися до лікаря.

ДЕПРЕСІЯ

Вітамін В12 бере участь у виробництві нейротрансмітерів, одним з яких є серотонін — а саме його дефіцит дослідники пов’язують з розвитком депресії. Крім того, В12 необхідний для здійснення зв’язку між нейронами, і якщо вона порушується, це також може привести до розвитку цього захворювання. Загалом, якщо останнім часом життя вас не радує, а енергії стало підозріло мало — здайте кров, перевірте рівень вітаміну В12.

ПРОБЛЕМИ З ПАМ’ЯТТЮ

Вітамін В12 необхідний для нормального протікання метаболічних процесів в мозку, відповідно, його нестача може привести до серйозних проблем з пам’яттю і навіть спровокувати розвиток деменції. Тому якщо ви відзначаєте труднощі із запам’ятовуванням або обробкою інформації, обов’язково перевірте рівень вітамінів групи в — їх дефіцит може привести до серйозних і майже незворотних порушень.

ВІК СТАРШЕ 50 РОКІВ

Це, звичайно, важко назвати симптомом, але вік старше 50 років також може стати тригером нестачі вітаміну В12. Справа в тому, що для поглинання цього вітаміну необхідна шлункова кислота, а її виробництво в організмі зменшується з віком. Тому буде просто здорово, якщо, досягнувши віку 50+, ви щорічно будете здавати розгорнутий аналіз крові і відстежувати рівень всіх необхідних вітамінів і мікроелементів.

Як повідомляв MYNIHYZYN, після напруженого дня доволі часто важко заснути, однак міцний сон - запорука відновлення організму. Для міцного сну варто дотримуватись наступних порад.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: