Завантаження ...
banner
banner

Шість випадків, коли домашнього улюбленця краще не заводити

Шість випадків, коли домашнього улюбленця краще не заводити фото

Домашні тварини — це не лише радість, але ще й маса клопоту і величезна відповідальність. Навіть якщо вам дуже хочеться завести кота або собаку, в деяких випадках цього робити категорично не варто, — пише ua-novosti.info.

Тварини не самостійні. За ними потрібно постійно доглядати — годувати, чистити лоток, вигулювати, купати, лікувати. Крім того, коти і собаки додають роботи по дому — від них багато шерсті, вони постійно щось розкидають і ламають. Таким чином, щоб утримувати тварину, потрібно володіти певним набором фізичних ресурсів, яких немає у хворих і багатьох літніх людей.

Немає грошей

Вихованці — це дороге задоволення. Особливо, якщо йдеться про породистих тварин. Вони потребують спеціального дорогого харчування, особливого догляду. В них багато специфічних захворювань.

І навіть якщо ви плануєте взяти безпородного кота або собаку, то повинні мати достатньо коштів, щоб регулярно і повноцінно його годувати. Це ви можете посидіти на макаронах, якщо опинитеся на мілині за тиждень до зарплати. А тварині ви не поясните, що грошей немає, а тому нічого їсти.

Безвідповідальність

Поява в будинку вихованця породжує величезну відповідальність. Це не іграшка, яку можна прибрати в шафу, коли вона набридне. Це жива істота, яка буде поруч з вами роками, вимагаючи регулярної годівлі, догляду, уваги. Надалі вам доведеться будувати свої плани з урахуванням того, що вдома вас чекає чотирилапий друг.

Не варто брати тварину дитині в якості іграшки або з метою прищепити відповідальність. Будьте готові до того, що вихованець вашого чада — це ваш вихованець, і вся турбота про нього ляже на ваші плечі.

Нетерплячість

Якщо по натурі ви не дуже терплячі, то домашні тварини вам протипоказані. Вихованець — це та ж дитина, яку потрібно всьому вчити, якій іноді властиво непослух, яка вимагає до себе постійної уваги.

Уявіть, що улюбленець сходить у туалет на килим, погризе взуття, знищить шпалери або оббивку на дивані, буде шуміти ночами і так далі. Якщо при думці про це вас кидає в жар і охоплює гнів, значить, коти і собаки — це не для вас.

Агресія або жорстокість

Якщо вам або комусь із членів вашої родини властиві агресія і жорстокість, не заводьте вихованців. Постійні крики і побої — це не те, що потрібно тварині. Вона стане нещасною і заляканою. Або навпаки стане такою ж агресивною, як і господар. Це небезпечно не лише для домочадців, але і для оточуючих.

Багато роботи

Коти і собаки сильно прив’язуються до своїх господарів і не можуть довго залишатися на самоті. Якщо ви будете постійно пропадати на роботі, вихованець затужить і відчує себе кинутим.

Він може навіть захворіти на цьому ґрунті. А якщо ваша діяльність пов’язана з постійними відрядженнями, то вам і думати не слід про те, щоб завести кошеня або цуценя.

Скорбота і спустошення

Часто думки про те, щоб завести домашню тварину навідують людину в моменти скорботи і спустошення (наприклад, після втрати близької людини, після втрати іншого вихованця, у якісь кризові часи життя). Вважається, що кіт чи собака можуть послужити розрадою і відвернути від похмурих думок.

Тільки ось, коли важкий період пройде, і думки проясняться, ви можете пошкодувати про своє рішення, але дороги назад уже не буде. Тому не намагайтеся використовувати братів наших менших у якості антидепресантів, а беріть їх у дім тільки з холодним розумом.

Як повідомляв MYNIZHYN, на Чернігівщині провели зимовий облік диких тварин. Збільшилася кількість зайців-русаків, козуль, лосів, оленів та сірих куріпок, натомість стало менше кабанів. Такі результати зимового обліку тварин, який проводили протягом січня-лютого на території мисливських угідь Чернігівської області.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Меблі

Меблі

Меблі