Завантаження ...
banner

Ваш кіт захворів: на які тривожні ознаки варто звернути увагу

Ваш кіт захворів: на які тривожні ознаки варто звернути увагу фото

Кожен господар прагне того, щоб його домашній улюбленець був здоровий і щасливий. Для того, щоб бути певним, що кіт нічим не хворіє, потрібно знати небезпечні і тривожні симптоми хвороб, — пише zhenskiy.

Основні ознаки здоров’я кота

Кіт відчуває себе добре, якщо не проявляє тривожних симптомів. Здоровий вихованець енергійний, любить грати і з задоволенням їсть.

Шерстка такого бадьорого кота доглянута і чиста, кіт не відмовляється від догляду за собою. Ніс вихованця повинен бути вологим і прохолодним. У здорового пухнастика немає виділень з очей і носа, а вуха не мають неприємного запаху.

Якщо кіт не хворий, він не буде раптово ставати агресивним і лякатися людей. Зміни в поведінці вихованця можуть сигналізувати про проблеми.

Симптоми хвороби у котів

Тривожні ознаки захворювань легко визначаються навіть недосвідченими господарями — потрібно уважно дивитися за змінами у здоров’ї кота.

Блювота — неспокійний симптом, проте деякі коти люблять періодично зригувати для очищення шлунку від шерсті. Зверніть увагу на блювоту, якщо вона виникає кілька разів на день, кота нудить від води і вихованець відмовляється пити.

Також частим симптомом виступає діарея — у такому разі стілець кота буде рідким. Діарея може виникнути через похибки в харчуванні — в такому разі вона сама пройде за добу. Якщо діарея не припиняється, в калі присутня кров або слиз, або діарея супроводжується блювотою — відвідайте ветеринара.

Слідкуйте за активністю кота — апатичність і брак сил свідчать про високу температуру або біль. Вихованець при цьому може не спати, але бути не в змозі виконувати звичні дії.

Задишка вказує на проблеми з респіраторною системою тварини. Особливо небезпечна задишка без фізичного навантаження — також у кота можуть напружуватися м’язи живота при вдиху.

Зверніть увагу, якщо кіт похитується, стає незграбним або губиться у просторі. Такі симптоми проявляються при неврологічних проблемах і хворобах вуха.

Тривалі чхання і кашель також вказують на проблеми зі здоров’ям. Відвезіть кота до ветеринара, якщо кашель триває більше доби.

Зміна поведінки кота

Збільшення тривалості сну у кота необов’язково говорить про хвороби — можливо, кіт втомився. Однак, якщо довгий сон супроводжується іншими симптомами або кіт здається слабким, слід відвідати клініку.

Слідкуйте за тим, як кіт відвідує туалет — чи не змінюється тривалість і частота, чи не відчуває кіт труднощів. Тривожний симптом — поява крові в калі або сечі. Якщо кіт безуспішно відвідує лоток, можливо, є проблеми з сечовими шляхами.

Також дивіться за зміною апетиту вихованця. Кіт може не торкатися до їжі цілий день як через погане самопочуття, так і через крадіжки їжі з вашого столу. Раптове бажання кота їсти побільше також може вказувати на хворобу. Проблеми з вживанням їжі теж повинні насторожити.

Покажіть кота ветеринару, якщо він відчуває постійну сильну спрагу або в нього проявляються ознаки зневоднення. Щоб перевірити кота на зневоднення, слід обережно потягнути складку шкіри між лопатками — в нормі вона повинна швидко повертатися на місце.

Якщо кіт багато спить, не хоче їсти, а шерстка стала тьмяною — перевірте кота на наявність високої температури. Температура вище 39,2 градуса вважається підвищеною.

Зміни в зовнішності кота

Погіршення зовнішнього вигляду вихованця говорить про те, що кіт хворий — проводьте візуальний огляд вихованця хоча б раз на тиждень.

Слідкуйте за вагою улюбленця — якщо здається, що кіт худне або товстішає, зважуйте його хоча б раз на тиждень. Зміна ваги може говорити про діабет або гіпертиреоз.

Якщо кіт хворіє і йому не вистачає сил для вилизування, стан шерстки буде псуватися. Шерсть у такому разі стане поплутаною і тьмяною. Також кіт відмовиться вилизуватися при артриті — зайві дії будуть для нього болючими.

Звертайте увагу на стан очей кота. Видимість третьої повіки і поява виділень з очей говорять про хвороби.

Якщо у вусі кота видно виділення, з вуха неприємно пахне, або якщо кіт намагається щось вичесати з вуха — у вихованця виникли проблеми, слід звернутися до ветеринара.

Уважний догляд і відстеження змін у поведінці або зовнішності кота врятують його здоров’я і подарують довгі роки життя. Пам’ятайте — краще зайвий раз звернутися до ветеринара, ніж почати лікування занадто пізно!

Як повідомляв MYNIZHYN, розпочався період, коли кліщі настільки поширені, що підчепити паразита можна не лише в лісах та на садово-городніх ділянках, але й в міських парках та на газонах. Як уберегти домашніх тварин від кліщів — читайте у матеріалі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: