Завантаження ...
banner

Призовників з Ніжинського району проводжали з варениками, з Чернігівського — з рушниками

У понеділок, 8 жовтня, у Ніжині урочисто провели в армію перших 12 строковиків осіннього призову. Восьмеро хлопців з Ніжина, двоє з Лосинівки і по одному із сіл Перебудова та Безуглівка

призовники, Ніжин, армія, «Вісник Ч», Марина Забіян


У понеділок, 8 жовтня, у Ніжині урочисто провели в армію перших 12 строковиків осіннього призову. Восьмеро хлопців з Ніжина, двоє з Лосинівки і по одному із сіл Перебудова та Безуглівка.

По темі: У Ніжині призовників урочисто провели до лав збройних сил. Фото

Серед почесних гостей міське та районне керівництво — Ігор Алєксєєнко -заступник міського голови, Володимир Прудніков - начальник відділу з питань оборонної та мобілізаційної роботи виконавчого комітету, Оксана Мелашенко - заступник голови Ніжинської РДА, та Людмила Величко - заступник голови Громадської ради.

Традиційно проводжали хлопців вихованці Ніжинскього дитячого садка №13 «Берізка».

— Із самого початку війни наш заклад займається волонтерською діяльністю, — розповіла Наталія Примушко, завідувач дитячого садка №13. — Ми відправляли допомогу, дитячі листи на Схід. Військовий комісар Володимир Якущенко наш випускник. Та й розташовані неподалік військкомату. Саме тому, мабуть, нас і запросили.
 
Виступали дванадцять діток — стільки ж, як і призовників. Для хлопців наші кухарі наліпили та зварили вареники. Прийшли рано-вранці і до урочистостей встигли. Так свого часу зустрічали і проводжали наших бійців з легендарних 13 та 41 батальйонів.
 
Вареники зі смородиною. Вийшли смачні. Наварили цілу макітру. І лишили хлопцям та їх батькам, щоб поласували.
 
Серед призовників і наш випускник Ігор Сидорець. Вже як хлопці поїхали, то його батько Олександр приніс нам квіти. Було приємно.
 
Усього на строкову службу в осінній призов до армії підуть 72 чоловіки з Ніжинщини: 45 з міста та 27 з району.
 
Цього ж дня урочисто випроводжали і призовників Чернігівського району. Всього їх 13, на проводах були п’ятеро. Решта ще раніше пішли служити без урочистостей. Проводи влаштували у школі Старого Білоуса. На згадку мами синів за обрядом перев’язували рушниками.
 
З області до армії заплановано призвати 549 чоловіків: 249 до Збройних сил, 180 — до Національної гвардії, 50 — до державної прикордонної служби, 70 — до Державної спеціальної служби транспорту.
 
До речі, цьогорічний осінній призов збільшено на місяць. Замість двох місяців повістки носитимуть три: з 1 жовтня по 31 грудня.
 
Обласна урочиста відправка до армії відбулась 11 жовтня у Чернігові біля Катерининського собору.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №41 (1692), 11 жовтня 2018 року. Фото з Інтернету