Завантаження ...
banner

Чи варто нести штучні квіти на кладовище?

Скоро велике свято - Світле Христове Воскресіння, а через тиждень, 6-7 травня будемо поминати своїх померлих родичів. Напередодні поминальних днів особливо популярними товарами на ринку стають пластикові квіти.

поминки, штучні квіти, кладовище

Скоро велике свято - Світле Христове Воскресіння, а через тиждень, 6-7 травня будемо поминати своїх померлих родичів. Напередодні поминальних днів особливо популярними товарами на ринку стають пластикові квіти. І ніжинці вже активно їх скуповують. 
 
Та чи правильно це?
 
Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки. В Україні така традиція прижилась всього лише протягом останніх 25 років і в Європі подібного немає. 
 
Перше виправдання, що це дешевше, ніж живі квіти. Вони не потребують догляду і цілий рік прикрашають пам'ятник. Але...
 
Багато хто пам'ятає часи, коли квіти приносили лише справжні, а вінки – лише з природних матеріалів. Матеріал, з якого виготовляють штучні квіти зараз, різноманітний. Виробляють його переважно у Китаї і не завжди з якісних матеріалів.
 
Науково доведено критичну шкідливість пластикових квітів. Фахівці наголошують на тому, що під час спалювання пластикових квітів та вінків виділяється «ціла таблиця Мендєлєєва», а розкладання таких матеріалів у ґрунті триває протягом сотні років.
 
Альтернативи:
 
1. Найкраще, замість штучних квітів та вінків посадити на кладовищах живі квіти. 
 
2. У багатьох країнах на кладовища замість штучних квітів прийнято приносити вазони. Наприклад, у Німеччині на рівні закону передбачено штрафні санкції для тих, хто ще приносить пластик на цвинтар.
 
Чи варто купувати і приносити штучні квіти на кладовище кожен вирішує сам для себе.
 
Та якщо хочеш щось змінити - почни з себе!