Завантаження ...
banner

Від Біди лише біда. Хто намагався зарізати ніжинського поліцейського?

Спеціальний утримувач для мобільного телефону, приєднаний до лікарняного ліжка, аби не напружуватися, щоб дістати мобільник чи тримати у руках, — подарунок від товариша 31-річному Сергію Максименку, старшому

поліцейський, злочинець, поранення, лікарня

Спеціальний утримувач для мобільного телефону, приєднаний до лікарняного ліжка, аби не напружуватися, щоб дістати мобільник чи тримати у руках, — подарунок від товариша 31-річному Сергію Максименку, старшому сержанту Поліції охорони. Сергій після трьох днів реанімації нарешті у палаті хірургічного відділення Ніжинської міської лікарні, повідомляє gorod.cn.ua. Лице трохи бліде, бо втратив чимало крові.

Читайте по темі Неодноразово судимий чоловік ударив ножем у живіт ніжинського поліцейського


Сергій раніше служив на Київщині, а тоді любов привела до Ніжина. Їхній з дружиною Юлею доньці 2,5 року. Кілька місяців тому чоловік хотів перевестися з Поліції охорони до Ніжинського міськрайвідділу. Не відпустили. Сумлінні співробітники всюди потрібні.

— Якраз був на службі, коли о 10.40 ранку повідомили, що в одному з будинків на Гуньках (район Ніжина) спрацювала сигналізація. Ми з водієм помчали туди. Це приватний сектор. Прибули за вісім хвилин. Ми у двір, а там чоловік тікає городами. Я кричу: «Стій, зупинись», — згадує події 11 січня Сергій Максименко. — А він біжить. Стріляти я не став, хоча був озброєний.

Догнали його, а він розвертається і на мене. Я рукою ставлю блок. Та він блискавично б’є мене у лівий бік. І враз кров. Ми з напарником Сергієм Гайдуком схопили його, скрутили, наручники наділи. Він матюкається, кричить: «Ви ще узнаєте, кого прийняли». Викликали «швидку допомогу», слідчо-оперативну групу. Напарник обробив мені рану. Я затис її бинтом.

Хазяйка будинку прийшла. Була вражена. Якби вона з’явилася на кілька хвилин раніше за нас, він міг її порізати.

Сергію, хата когось з високопосадовців, що під охороною?

— Старий дерев’яний будинок. У жінки є інше житло. В це вона лише навідується.

Як почуваєтеся?

— Рана трохи тягне.


— Операція тривала три години. Ніж зачепив сальник і сітку кишківника. Якби удар прийшовся у правий бік, попало б у печінку, — долучається до розмови дружина Сергія Юля. — За шість днів десять тисяч гривень пішло на лікування. Я в декреті. Грошей немає.

А начальство хіба не допомогло, напад же стався при виконанні?

— Поки що ніхто з керівництва не провідав чоловіка, фінансово не допоміг, — зітхає Юля.

— З роботи сказали чеки збирати, потім компенсують. Колеги з Прилук зібрали гроші, друзі підтримують, — уточнює Сергій.

А та жінка, чия хата?

— Як тільки Серьожу перевели з реанімації, приходила. Гостинці принесла, вклонилася йому і дякувала. Казала, що він їй життя врятував.

— Сергію, часто доводиться ризикувати життям?

— Усяке трапляється. Було, виїхали на виклик до банкомату «Ощадбанку», його намагалися зламати і викрасти гроші. Спрацювали оперативно. Злодюги втекли за секунди до нашого приїзду, кинули різак.

Пораненому поліцейському ще тривалий час потрібно лікуватися. Гроші потрібні зараз.

Спитала ніжинське начальство Сергія Максименка. Поточнили: «Згодом лікування компенсують. Щодо премії і заохочення — це має вирішити вище керівництво Поліції охорони».

Різником виявився 42-річний Юрій Біда з Київщини. Ніжинський міськрайсуд на час слідства відправив його у Чернігівський СІЗО.

За посягання на життя співробітника правоохоронного органу Біді загрожує довічне ув’язнення. Також відносно нього відкрито кримінальне провадження за крадіжку. Адже він устиг розбити вікно у будинку і поцупив ключі. До того ж, підозрюється у двох вбивствах, за які його розшукує поліція Фастова (Київська область) та Кременчука (Полтавська).

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №4 (1758), 23 січня 2020 року