Завантаження ...
banner

Гілки подрібнити і в контейнери, траву, листя тощо в контейнери! Що не зрозуміло?

У Ніжині, як і у кожному населеному пункті нашої країни, мешканці мають поняття про цивілізоване поводження зі сміттям, але більшість з них просто ігнорує їх. «Просто викинути. Мені так зручно. Чого я буду викидати в контейнери,

сміття, контейнерні майданчики, правила, ігнорування

У Ніжині, як і у кожному населеному пункті нашої країни, мешканці мають поняття про цивілізоване поводження зі сміттям, але більшість з них  просто ігнорує їх.

«Просто викинути. Мені так зручно. Чого я буду викидати в контейнери, краще поруч кину. Мені ліньки. Мені байдуже, як ці відходи потім забиратимуть. Я ж плачу за вивіз, тому викину як хочу», – саме так розмірковує переважна більшість мешканців нашого міста. Як доказ – перетворення майже кожного сміттєвого майданчика та території поруч у стихійні сміттєзвалища.  Комунальникам же згодом доводиться лопатами, мітлами, залучаючи спецтехніку прибирати ці відходи, які насипом валяються всюди.

Чому так відбувається? Хто викидає це сміття? Чому люди так роблять? – часто ті, хто звик позбуватись своїх побутових відходів цивілізованим шляхом, задаються такими питаннями і не розуміють, чому такі речі взагалі мають місце в нашому місті.

Так вже склалось, що в процесі своєї життєдіяльності кожна людина, навіть не бажаючи, але все ж слугує причиною того, що кількість твердих побутових відходів (надалі ТПВ) збільшується. Якщо розділити 35 мільярдів тон ТПВ (яке знаходиться лише на полігонах) на приблизно 46 мільйонів українців, то вийде по 760 тон на кожного. Кожна людина може вплинути на подальшу «долю» тих відходів, які вона викидає. За будь-яких умов у боротьбі з ТПВ вирішальну роль відіграє особисте ставлення кожного з нас до цієї проблеми.

Механізм засмічення досить простий. Спочатку на місці звалища з’являється невелика купка трави, листя, гілок, а потім сусіди з почуття «солідарності» починають накладати на цю купку пакети зі сміттям, пляшки, бляшанки та подібне.

Часто можна спостерігати випадки, коли тільки-но спецтехніка комунального підприємства «ВУКГ» прибравши та завантаживши стихійно звалене сміття від’їхала від місця прибирання, а мешканці вже несуть нове сміття на старанно прибрану територію біля сміттєвих майданчиків.

Нові гори сміття з’являються безперервно й, практично, біля кожного майданчика у місті. Ніжинці, а іноді й мешканці сіл, що знаходяться поруч, везуть, несуть та викидають упереміш траву, гілки та різне великогабаритне сміття в одне місце і при цьому не замислюються, що вся ця «краса» буде збільшуватись у розмірах і чекати коли її вивезуть. Крім тотального засмічення на вулицях, існує велика загроза займання цих куп сміття з перекиданням полум’я на  будівлі, що знаходяться поруч.

Комунальне підприємство «ВУКГ» постійно намагається  вирішувати проблему з засміченими контейнерними майданчиками, а саме ліквідовують купи непотребу, залишені містянами біля баків та намагаються запобігти утворенню нових стихійних смітників.

Вирішення проблеми з засміченням Ніжина доволі просте та потребує лише чіткого розуміння та неухильного дотримання Правил користування майданчиками ТПВ, в яких досить зрозуміло написано:

Не викидати сміття біля майданчика та повз спеціалізовані контейнери.

Гілки, листя, траву та інші органічні відходи потрібно викидати, безпосередньо, в контейнер для збору ТПВ.

Якщо гілки чи інші подібні відходи мають довжину більшу за 60 см, то їх потрібно перед викиданням до контейнера подрібнити.

При повному заповнюванні контейнерів, коли немає можливості викинути гілки та подібне, потрібно дочекатись, коли спецмашина вивантажить сміття з контейнерів, а потім вже викидати.

Шановні мешканці! Якщо бачите, що хтось створює стихійні сміттєзвалища поруч з вашим домоволодінням чи просто десь на вулиці міста, необхідно, по можливості, сфотографувати це правопорушення та зателефонувати до Інспекції з благоустрою виконавчого комітету міської ради за телефонами (04631) 2-34-85, (068) 388-17-76.

Тільки спільними зусиллями можна вести боротьбу з порушниками чистоти у місті. Тільки разом можна не допустити перетворення Ніжина на величезний смітник. Не утворюйте стихійні сміттєзвалища.

Подбайте про чистоту свого рідного міста, культуру викидання сміття та про повагу до оточуючих. Не показуйте поганий приклад дітям, які навчаються у вас та копіюють ваші дії з поганого відношення до культури.

Джерело unenizh
сміття, контейнерні майданчики, правила, ігнорування

сміття, контейнерні майданчики, правила, ігнорування

сміття, контейнерні майданчики, правила, ігнорування