Завантаження ...
banner
banner

На Ніжинщині налагоджують механізоване збирання обліпихи

У ФГ «Ніжин агроінвест» для збирання ягід обліпихи зрізують плодоносні гілки, піддають їх шоковому заморожуванню, а потім за допомогою спеціальних механізмів відокремлюють ягоди від гілок

обліпиха, Ніжин агроінвест, Андрій Білий

У ФГ «Ніжин агроінвест» для збирання ягід обліпихи зрізують плодоносні гілки, піддають їх шоковому заморожуванню, а потім за допомогою спеціальних механізмів відокремлюють ягоди від гілок. Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Загалом підприємство має близько 10 га обліпихи і планує збільшувати посадки цієї культури. Окрім основних сортів Чуйська, Янтарна, Великан, Клара, торік висадили сорт Лейкора. 

«Ідею посадити обліпиху нам підказав чеський партнер. Тоді ще вона в Україні була не занадто популярна, а європейці купують залюбки. Щоб сформувати велику товарну партію, частину продукції беремо у своїх партнерів — фермерів СОК «Дари Чернігівщини», — розповідає Андрій Білий, керівник ФГ «Ніжин агроінвест».

Він також зазначив, що обліпиха — невибаглива, нескладна у вирощуванні, стійка до шкідників та хвороб рослина. Проте вона дає урожай один раз на два роки. 

Оскільки ягоди обліпихи доволі дрібні, збирати її на свіжий ринок дорого. Однак для продажу замороженої продукції можна механізувати цей процес.

«Збирання ягід ми проводимо зі зрізаних гілок. Для рослини це нешкідливо, навіть навпаки: така обрізка стимулює ріст молодих пагонів. Гілки з ягодами піддаємо шоковому заморожуванню. Після цього за допомогою спеціальних механізмів відокремлюємо ягоди від гілок. Взагалі намагаємось якомога більше механізувати процес вирощування та перероблювання ягід: що менший відсоток людської праці, тим нижчою виходить собівартість продукції», – прокоментував Андрій Білий.

До прикладу він повідомляє, що наразі для збирання урожаю суниць та обліпихи підприємству необхідно 30 робітників, але у них в планах істотно зменшити цю кількість шляхом максимальної механізації праці.

Джерело: kurkul.com
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Меблі

Меблі

Меблі