Завантаження ...
banner
banner

Знищення корупційних схем на аграрних держпідприємствах допоможе зменшити дефіцит бюджету - заступник голови профільного комітету Халімон

На Чернігівщині колишній народний депутат від БПП роками заробляв десятки мільйонів, використовуючи державне майно – Державне підприємство «Івківці», яке належить Національній академії аграрних

ПОЗИЦІЯ


Павло Халімон, Слуга народу, конференція, Івківці


На Чернігівщині колишній народний депутат від БПП роками заробляв десятки мільйонів, використовуючи державне майно – Державне підприємство «Івківці», яке належить Національній академії аграрних наук України. Корупційну схему розкрадання бюджетних коштів зруйнували завдяки народному депутату від «Слуги Народу» Павлу Халімону (заступник голови фракції, заступник голови комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики). Про це на пресконференції в Інтерфакс-Україна повідомив сам народний депутат, а також директор ДП «Івківці» Олег Піщенко. 

https://interfax.com.ua/news/video/691785.html 

Народний депутат Павло Халімон розповів, як можна суттєво скоротити дефіцит Державного бюджету України. За його словами, казну  можна поповнити за рахунок знищення корупційних схем на державних агропідприємствах.
 
«Останні роки корупціонери продовжують вимивати мільярдні кошти з державних підприємств шляхом доведення їх до банкрутства. На прикладі одного такого господарства ДП ДГ «Івківці» Національної академії аграрних наук у селі Івківці Прилуцького району Чернігівської області вдалося виявити та запобігти одній із таких схем розкрадання», —повідомив Павло Халімон.
 
Після звернень нардепа до правоохоронців та Нацакадемії аграрних наук виявили рівень зловживань обсягом до 50 млн грн на рік. Як це працювало? Агрофірма «Батьківщина» укладала договори з ДП «Івківці» і фактично за безцінь збирала вже вирощений урожай. Далі продавала зерно за собівартістю.
 
«Реальні масштаби зловживань стали зрозумілі лише тоді, коли фактичний хазяїн агрофірми «Батьківщина» — екснардеп від БПП Олег Дмитренко захотів «відкупитися», запропонувавши 40 мільйонів гривень. Про це негайно було проінформовано Нацполіцію», — розповів Павло Халімон.
 
Директор ДП ДГ «Івківці» Олег Піщенко зазначив, що коли зайняв посаду, відразу провів попередній аналіз стану справ. З’ясувалося, що державне підприємство системно вбивали протягом багатьох років. А попереднє керівництво вступило в змову з очільниками приватної фірми. Як результат — «Івківці» не лише не отримують прибуток, а й мають борги перед фірмою. 
 
За словами Піщенка, з 2016 року ТОВ «Батьківщина» купує у Держпідприємства «Івківці» права власності на майбутній врожай озимих. При продажу озимих як незавершеного сільгоспвиробництва розрахунок вівся не за тонну майбутнього врожаю, а за гектар посівів. 
 
«Тобто майбутній врожай продається фактично за ціною собівартості посівного матеріалу. А це приблизно вп’ятеро менше, ніж «Івківці» могли б заробити. При цьому «Івківці» ще й зобов'язані оплатити «Батьківщині» збір врожаю. І тут уже ціни на послуги завищуються мінімум удвічі», — пояснив Піщенко.
 
Через корупційні схеми лише у 2020 році тільки обраховані збитки «Івківців» склали 32 млн грн. Реальний обсяг збитків зараз ще з’ясовується правоохоронцями та аудиторами. І може сягати 100 млн грн.
 
Павло Халімон, Слуга народу, конференція, Івківці
 
Олег Піщенко додав, що ці схеми на підприємстві вдалося перекрити. Нині правоохоронці розслідують розкрадання державних коштів. Зі свого боку, Павло Халімон очікує інформаційних атак у відповідь на свою антикорупційну діяльність. 
 
Довідка
 
За допомогою народного депутата України Павла Халімона розкрито масштабну схему розкрадання бюджетних коштів Державного підприємства «Івківці», яке належить Національній академії аграрних наук України. 
 
Підприємство ДП «Івківці» штучно довели практично до банкрутства. Екскерівництво без погодження з Нацакадемією аграрних наук передало майже 1300 га державної землі в обробку ТОВ «Батьківщина». ДП сплачувало приватній компанії за обробку власних земель за завищеною ціною. Крім того, весь прибуток забирало ТОВ незавершеним виробництвом за ціною, втричі нижчою ринкової вартості товару. 
 
Прокуратура проводить розслідування за фактом розкрадання державних коштів. 
 
Повне відео з пресконференції:
 

 
Із використанням матеріалів Інтерфакс-Україна
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: