30 Жовтня 2020
2271
Під час останнього обстеження русла річки Остер фахівці Деснянського басейнового управління водних ресурсів вкотре констатували наявність численних втручань у режим роботи водних об’єктів з боку
Під час останнього обстеження русла річки Остер фахівці Деснянського басейнового управління водних ресурсів вкотре констатували наявність численних втручань у режим роботи водних об’єктів з боку сторонніх осіб. Ці несанкціоновані втручання вже призвели до погіршення течії річки та, як наслідок, екологічного стану водного об’єкту, що страждає від маловоддя останніх років.
У зв’язку з цим нагадуємо, що статтею 110 Водного кодексу України за порушення водного законодавства особами, винними у пошкодженні водогосподарських та гідрометричних споруд і пристроїв, порушенні правил експлуатації та встановлених режимів їх роботи передбачена дисциплінарна, адміністративна, цивільно-правова і, навіть, кримінальна відповідальність.
Крім того, як фізичні, так і юридичні особи зобов’язані відшкодовувати збитки, завдані ними внаслідок порушень водного законодавства, в розмірах і порядку, встановлених законодавством України (частина перша ст. 111 ВК України).
Деснянське басейнове управління водних ресурсів
Фото з мережі Фейсбук
До того ж, адміністративну відповідальність за самовільне проведення гідротехнічних робіт, пошкодження водогосподарських споруд і пристроїв, а також за порушення правил експлуатації водогосподарських споруд і пристроїв передбачають й норми ст.ст. 60-61 чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тож, Деснянське басейнове управління водних ресурсів попереджає, що в разі виявлення фактів втручання у режим роботи водних об’єктів з боку сторонніх осіб відповідні матеріали будуть направлятися для подальшого розгляду органами прокуратури.
Деснянське басейнове управління водних ресурсів
Фото з мережі Фейсбук