Завантаження ...

У Ніжинському районі відкриють незвичайний музей

Ніжин, Ніжинський_район, Батурин, музей

Нову імерсивну експозицію розмістять в старовинній хаті XIX століття поблизу Цитаделі Батуринської фортеці.

Інтерактивний музей, присвячений побуту простих козаків другої половини XIX століття, відкриється на території Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця" в Батурині на Чернігівщині в Міжнародний день музеїв, 18 травня 2021 року. Про це повідомила Zruchno.Travel генеральний директор заповідника Наталія Реброва.

"Ми розповідаємо про гетьманів, і це наше основне завдання. Але ми десь забули розповісти про того козака, який протягом століть будував Україну. Це не буде класичний музей, де тільки оглядають експозиції. Він буде принципово іншим. Це буде живий, інтерактивний музей. На якихось 15-20 хвилин кожен відвідувач зможе стати учасником життя родини батуринского козака другої половини XIX століття. Гадаю, це буде цікаво та успішно", – анонсувала Реброва.

За її словами, робоча назва нового музею: "Козацький двір". Імерсивну експозицію розмістять в старовинній хаті поблизу Цитаделі Батуринської фортеці.

"Нам подарували історичну садибу, збудовану XIX століття, дуже вигідно розташовану поруч із стоянкою біля Цитаделі, зі старовинною піччю, з усім начинням. Будівельна частина робіт уже завершилася. Зараз облаштовуємо експозицію. 18 травня запрошуємо всіх на відкриття музею", – сказала Реброва.

Крім того, цією весною заповідник презентує свій новий вебсайт. За словами директорки, це меценатський проєкт вартістю 100 тисяч гривень.

Джерело: Zruchno.Travel