Рівно рік 31-річний Олександр Близнюк із Кропивни у складі 13-го батальйону територіальної оборони виконував військовий обов’язок у зоні АТО в Луганській області. До Збройних Сил України він був призваний ще в першу хвилю мобілізації.
Рівно рік 31-річний Олександр Близнюк із Кропивни у складі 13-го батальйону територіальної оборони виконував військовий обов’язок у зоні АТО в Луганській області. До Збройних Сил України він був призваний ще в першу хвилю мобілізації. До військкомату в Ніжині Олександр Близнюк, як і більшість бійців батальйону, прибув по дзвінку із сільської ради. На хлопців чекали десять днів військової підготовки в Десні – і відразу на схід. Тоді вони навіть гадки не мали про те, крізь що їм доведеться пройти, що пережити.
Біловодськ, Айдар, Щастя, Станиця Луганська, Вуглегірськ, Дебальцеве… Скрізь було гаряче від ворожих куль і снарядів, нападів диверсійно-терористичних груп сепаратистів...
Ворог був краще оснащений і сучасною бойовою технікою, і зброєю, воював без правил, підступно і підло. А тому перемир’я, про яке так багато говорилося по телевізору, наші хлопці там не спостерігали. Коли оголосили останнє – Сашко знаходився під Вуглегірськом із іншого боку Дебальцевського котла. Проросійські бойовики із «Градів» крили вогнем українські позиції з трьох сторін. Натомість нашим бійцям давати рівносильну відсіч не дозволялося, відповідно до умов Мінської угоди. Щоб стримати натиск, відповідати ворогові доводилося лише зброєю малого калібру.
Одного разу обстріл тривав безперервно аж дев’ять годин. Вийти на зв’язок із рідними, які не знаходили вдома собі місця, було ніяк. Тоді Сашко написав дружині коротку смс-ку, – мовляв, живий, передзвоню по можливості, й викинув телефон на бліндаж. Лише так там міг спрацювати мобільний зв’язок, а рідні отримати хоч якусь вісточку від близької людини.Та того разу, на щастя, наші хлопці всі вціліли. А вже наступного дня на їхню точку впали два снаряди. Всього два, а от лиха наробили багато - один двохсотий і два трьохсотих. серед останніх – Близнюк. Вибуховою хвилею від розриву міни його контузило, а товариша, який не встиг зробити всього кілька кроків, щоб вскочити в окоп, наздогнав осколок - поранення виявилося смертельним…
Саша гортає далі світлини у своєму телефоні. Показує глибокі вирви від снарядів, вщент зруйновані споруди, осколки, які дивом його не зачепили, знайомить з побратимами, з якими пліч-о-пліч стояли проти ворога. З ними він весь час у тісному зв’язку. І з тими, які залишаються на передовій, і з тими, які повернулися додому. Дехто з них вже вдруге отримав повістку з військкомату і знову пішов захищати країну на буремний схід. Ось уже три місяці, як близнюк вдома. Повернувшись, відразу влаштувався на роботу на підприємство в Бровари, де працював і до мобілізації. Щодня їздить туди електричкою. Та кожну вільну хвилину намагається бути зі своєю сім’єю – мамою-пенсіонеркою, дружиною та чотирирічними доньками-близнючками Машею і Дашею. Чоловік цілий рік не бачив, як вони росли. Діти в такому віці дуже цікаві, швидко змінюються, щодня «видають» щось нове. Тож, турботливий татко й намагається не пропустити жодної миті їхнього дитинства, надолужити той час, коли війна розлучила його з рідними. За час, поки Сашка не було вдома, його родину підтримували односельці, допомагали по господарству. Роботи в селі багато, а мама саме була після операції, дружина з двома малолітніми дітьми на руках, за якими так і дивись. То й виручали земляки. На їхньому городі чоловік сорок побувало. Толокою і садили, й пололи, й урожай збирали.
Валентина Мірошник "Ніжинський вісник" № 30
Коментування даної публікації припинено