Баночка із ніжинським огірком, яка має свій персональний номер, бо таких лише 1100 штук. І коштує вона аж 500 гривень. Чому ж "ніжинських" огірків так мало і де шукати той справжній смак?
Дивіться нову серію рубрики «Тіні забутих брендів» у ТСН Тиждень з Аллою Мазур.
Великий бізнес минулого літа вирішив взятися за порятунок автохонного сорту ніжинських огірків. Селекцію врятували після нищівної для «ніжинського місцевого» пошесті 1985 року науковці селекційної дослідної станції «Маяк» у селі Крути Ніжинського району на Чернігівщині. Відома рітейлова компанія вклала кошти у засів 1 га справжніми ніжинськиим огірками. Потім зібрали врожай і закатали на знаменитому консервному заводі у Ніжині лише 1100 банок. Їх пустили не у продаж, а виставили на краундфантинг, тобто збір коштів від народу на якусь шляхетну мету.
Тобто бізнесмени вирішили за благодійну ціну 400-500 грн за банку (500 і 700 мл) назбирати грошей від свідомих споживачів із метою подальшого розвитку автентичного сорту. Поки що ідея не знаходить достатньо прихильників. Але сам прецедент тішить і, на мою думку, вартий підтримки.