Завантаження ...
banner
banner

Затримали вісьмох громадян України призовного віку

274966194_287726830132861_6346164056775017974_n.jpg

В ході реалізації інформації оперативних підрозділів Держприкордонслужби біля кордону з Молдовою було викрито і затримано громадян України. Мешканці з різних регіонів прибули до Буковини з метою незаконного перетину кордону, аби уникнути призову на військову службу.

Цією протиправною схемою керував буковинець на прізвисько Зурік. Останній погодився провезти вісьмох ухилянтів за винагороду в розмірі 2500 євро.

Усі чоловіки були призовного віку, а саме від 26 до 46 років, які ухилялись від військової служби по мобілізації в Донецькій, Дніпровській, Київській та Черкаській областях.

Про факт виявлення правопорушення проінформовано ГУ Нацполіції, прокуратуру Чернівецької області та СБУ.

Загалом майже 40 тисяч гривень, 6,5 тисяч доларів та 1250 євро неправомірної вигоди запропонували прикордонникам Західного регіонального управління минулої доби.

17 разів під час перетину кордону чоловіки призовного віку намагались спокусити хабарями прикордонників у Львівській, Волинській, Закарпатській та Чернівецькій областях.

Знаючи те, що підпадають в категорію осіб, яким заборонено на даний час виїзд з України, хабародавці намагались покинути країну через пункти пропуску «Ягодин», «Устилуг», «Порубне», «Краківець», «Косино», «Солотвино», «Лужанка», «Дзвінкове», «Вилок», «Чоп» та «Ужгород» - у жодному випадку прикордонники не погодились на протизаконні пропозиції .

Крім того, близько десятка таких випадків були зафіксовані і на півдні країни, де чоловіки призивного віку намагалися втекти за межі країни та ще пропонували хабарі. Їх не пропустили в пункті пропуску «Нові Трояни»,«Виноградівка», «Табаки». Суми запропонованих коштів сягали 2 тисяч доларів.

Від неправомірних коштів прикордонники відмовлялись. Про виявлення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 369 ККУ «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі», повідомляли співробітників поліції.

У зв’язку зі збільшенням спроб надання неправомірної вигоди, ми закликаємо не порушувати чинне законодавство України та не намагатися втягнути у протиправну діяльність співробітників Держприкордонслужби, пропонуючи хабарі за прийняття неправомірних рішень.

Державна прикордонна служба України