Завантаження ...
banner

У Чернігові вивчають англійську: перша зустріч розмовного клубу з іноземної мови

98987.png

На сьогодні знання англійської мови відкриває безліч можливостей. На жаль, не усі мають рівень розмовної англійської, проте є кілька шляхів вивчення іноземної, але майже всі вони коштують грошей. Тож, Туристичний інформаційний центр міста Чернігова вирішив створити розмовний клуб англійської мови, де містяни зможуть безкоштовно поліпшити свої знання. Детальніше у матеріалі.

Розмовний клуб англійської мови створений з метою навчити людей спілкуватися та вміти висловлювати свої думки іноземною. Набір учасників пройшов дуже швидко, за 3 дні зареєструвалося 100 чернігівців, які виявили бажання приходити та покращувати мову. Це велика кількість людей, тому їх довелося поділити на групи. Зустрічі проходитимуть щосуботи. Перша група займається об 11:00, друга о 16:00, а третя о 17:30.

Розмовний клуб англійської мови створений з метою навчити людей спілкуватися та вміти висловлювати свої думки іноземною. Набір учасників пройшов дуже швидко, за 3 дні зареєструвалося 100 чернігівців, які виявили бажання приходити та покращувати мову. Це велика кількість людей, тому їх довелося поділити на групи. Зустрічі проходитимуть щосуботи. Перша група займається об 11:00, друга о 16:00, а третя о 17:30.

Влада Блохіна, Фото: Валентина Гавриленко

Куратором проекту стала студентка інституту історії імені Лазаревського, адміністратор ТІЦ та сертифікована гідеса по Чернігову Влада Блохіна. Про вивчення англійської дівчина говорить:

«Все почалося дуже банально. Я почала посилено вивчати англійську мову, коли готувалася до ЗНО, до вступу, тобто 10-11 класи у мене була інтенсивна англійська. Я дуже люблю туризм і подорожі, в тому числі й за кордон, тому мені потрібно було вчити. Щоб розуміти простір, в якому перебуваєш за кордоном, треба знати англійську. Я люблю екскурсійну діяльність, музеї і галереї, і знову ж української чи російської в таких випадках немає, тільки англійська, і тут тільки один варіант. Я розумію, що в мене високий рівень, і цим потрібно користуватися. Це ситуація, коли у тебе є якісь певні знання, і ти хочеш їх максимально використати».

Заступниця начальника управління культури та туризму Катерина Литвин говорить:

«Є волонтери, які хочуть долучитися та провести кілька своїх занять. Однією з них буде Олександра Мілашевська, журналістка телеканалу «Дитинець». Вона за фахом має іноземну мову, відповідно теж виявила бажання провести декілька занять».

Уже 1 квітня у Туристичному інформаційному центрі відбулася перша зустріч розмовного клубу. Катерина Литвин перед ознайомчим заняттям пояснила учасникам, яка мета цих зустрічей.

Початок зустрічі
Фото: Валентина Гавриленко

«Події весни минулого року дали нам новий виклик. Переважна кількість людей, які або по роботі приїздить, або ще з якихось причин, вони говорять англійською. Ми знаємо те, що вчили у школі, або в університеті чи самі з собою. Зрештою, нам не комфортно, ми соромимося говорити навіть те, що знаємо. Треба практика. Наша задача – це не навчити вас абетці чи писати, а допомогти вам вільно говорити, тобто зламати бар’єр, який сидить у вас і каже «ти не вмієш говорити». Будемо комунікувати між собою в діалогах» – прокоментувала пані Катерина.

Перше заняття було ознайомче, тому молода кураторка дала учасникам завдання: розповісти про себе англійською мовою. Зустріч пройшла з позитивом, ніхто не залишився без уваги, а в кінці кураторка відповіла на всі запитання.

Пані Ніна

Одна з учасниць навчального курсу, пані Ніна, вирішила вчити англійську, щоб розуміти свого зятя американця та людей за кордоном. Жінка каже:

«Я дізналася про розмовний клуб від подруги, а вона у новинах «Чернігівського фонтану». Я подорожую, і коли мені доводиться спілкуватися, то я гублюся. Мені щось люди кажуть, а я не розумію що. Добре що я подорожувала з донькою, кликала її увесь час і запитувала, що та людина від мене хоче. Донька моя усе розуміє, то чому я буду відставати? Треба вчити. А ще в мене зять американець. Вони щось говорять, а я через слово розумію. Я думаю, що треба вчити, тим паче зараз. Влада молода, а мені дуже подобаються молоді дівчата, вони такі прогресивні. Вона терпляче нас вислуховувала та розуміла, що іноді треба повторити інформацію кілька разів».

Пані Альона

Пані Альона теж у захваті від заняття та кураторки. Їй подобається працювати з молоддю, адже на її думку вона цікава та зовсім інша.

«Я лежала з температурою, побачила новину про набір і відправила заявку. У мене англійська на нульовому рівні. У школі вчила, але це було дуже давно. Хотіла знати, та вчителька змогла відбити бажання. Мені донька казала: «Мамо, давай вчи англійську мову». Вона у мене вільно володіє, зараз спілкується через навчання із професорами з Америки, постійно практикує. В мене часу не було, а зараз розумію, що якщо кудись поїду за кордон – я ж повний нуль. Заняття було цікаве, треба працювати та щось вчити» – розповідає пані Альона.

Хороші враження від зустрічі розмовного клубу залишилися і у самої Влади, яка була приємно здивована рівнем англійської учасників, адже половина змогла себе гідно презентувати. Вона побачила мотивацію людей, яка додала їй бажання навчати.

Головною проблемою у вивченні англійської мови може бути сором’язливість. Влада говорить:

«Головне для тих, хто не так добре володіє англійською – це не боятися. У форматі розмовного клубу сором’язливість заважає, адже має бути комунікація, тобто треба бути відкритим, якщо щось не зрозуміло – питати. Сором’язливість створює психологічний бар’єр, людина думає, що не може щось, але насправді вона може все. Сьогодні ми в цьому переконалися. Навіть ті, хто не володіє англійською на достатньому рівні намагалися говорити, і в них виходило».

Наразі невідомо, скільки ще таких зустрічей має відбутися. Поки що є розроблений план на 10 занять з базових тем. Якщо після десяти зустрічей розмовний клуб і надалі користуватиметься попитом, то заняття продовжаться, а учасники матимуть змогу обрати тему для обговорення та навчання.

 

Фото: Валентина Гавриленко

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер