Завантаження ...
banner

Зеленський відвідав село Ягідне, де рік тому росіяни місяць утримували у підвалі майже 400 осіб

82bb7d31835394f7d99bf81cc6334741.jpg

У понеділок, 3 квітня, президент України Володимир Зеленський відвідав село Ягідне на Чернігівщині, де минулого року російські окупанти майже місяць тримали у підвалі понад 350 місцевих мешканців. Президент Володимир Зеленський у річницю визволення села Ягідне Чернігівської області відвідав школу, у підвалі якої російські загарбники майже місяць тримали мирних жителів у заручниках.

Глава держави побував у тому підвалі та поспілкувався із селянами, які пережили жахіття окупації.

«Місцеві мешканці, і дорослі, і діти, пройшли тут катування. Я дуже дякую їм за те, що вижили, змогли дочекатися наших воїнів, розповісти усьому світу про трагедію, яку принесла російська федерація, російські військові разом з їхнім керівництвом, з їхнім президентом», — сказав Зеленський.

Він наголосив, що місцевим жителям довелося перенести страждання, катування, нелюдське ставлення.

«Близько 400 людей жили у Ягідному до окупації і майже 370 з них побували в цьому підвалі», — додав Президент.

Разом із главою Української держави школу відвідали віцеканцлер Німеччини Роберт Габек, посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен, а також керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

«Дуже важливо, що тут разом із нами наші партнери, які самі все бачать. Дуже важливо бачити, що відбувалося в таких підвалах, аби розуміти, допомагати Україні», — додав Зеленський.

Також Зеленський побажав президенту росії володимиру путіну пережити все те, що рік тому в окупації пережили жителі села Ягідне.

«Можу додати тільки одне: все це (тортури, нелюдське ставлення — ред.) можу побажати президенту росії, провести залишок свого життя у підвалі, із відром замість туалету», — сказав Зеленський.

Як повідомлялося, 3 березня 2022 року російські загарбники увійшли в Ягідне Чернігівської області. Вони вигнали жителів з їхніх домівок і зігнали до шкільного підвалу. Загалом російські військові у підвалі школи площею 197 кв. м утримувати 367 людей, з них 50 дітей та кілька немовлят, найменшій — півтора місяця. 11 жителів села померли, не витримавши нелюдських умов, ще 10-х розстріляли загарбники.

У червні 2022 року правоохоронці оголосили підозру вісьмом військовослужбовцям збройних сил рф через смерть цивільних у Ягідному. В січні цього року повідомили про підозру ще двом російським військовим.

 

Джерело: Укрінформ

Фото babel.ua; vikna.tv

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn