Завантаження ...

У Чернігівському драмтеатрі зіграли першу виставу після ракетного удару росіян (Фото)

nTM80JGBQCV5lSdbV1KEtreTGjeo3t-metaMjBmMzQ5ZGFhYmVjYTkxNy5qcGc=-.jpg

"ВПО" або "Зустрічі на кухні під час війни" — це перша вистава, яку грають на "Білій сцені" Чернігівського облмуздрамтеатру після ракетної атаки росіян 19 серпня. Сама вистава — частина програми XXV Міжнародного театрального фестивалю "Мельпомена Таврії", який стартував у Херсоні.

"Афіша фестивалю була узгоджена три чи чотири місяці тому. І ми мали б саме 8 вересня, з цією виставою брати участь в цьому фестивалі. Ну склалося, як склалося, але вирішили, що в будь-яких обставинах ми цю виставу зіграємо на підтримку наших херсонських дуже близьких друзів, які відгукнулися і допомогли нам в таку страшну, трагічну хвилину", — каже художній керівник та головний режисер театру Андрій Бакіров.

Глядачів у залі немає і як кажуть актори, грати за таких умов у розбитому російською ракетою театрі — незвично і символічно.


Акторка Чернігівського драмтеатру Наталія Максименко. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Це і відповідь ворогам, і наша лють, і наша любов до нашого дому, і наша любов до нашого глядача. Це любов до нашої професії й до театру, до перемоги й до життя", — говорить акторка театру Наталія Максименко.


Актор Чернігівського драмтеатру Олександр Манастирський. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Приходити й бачити театр без глядача ще й з діркою і майже без всіх вікон та дверей це зовсім інша справа. Це вже так... Ну добре, спробуємо тепер щось і тут зробити", — зазначає актор театру Олександр Манастирський.

В будівлі театру ще тривають експертизи, після яких стане відома приблизна сума завданих збитків. За словами Андрія Бакірова, наразі фінансово допомогти зголосилися різні організації.


Художній керівник та головний режисер Чернігівського драмтеатру Андрій Бакіров. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Відгукаються на наші звернення і на звернення влади багато закордонних фондів. І просто люди перераховують кошти на наші рахунки. Ми отримали дуже великий внесок від Сумського театру для дітей та юнацтва. Колектив театру зібрався та повністю перерахував фонд заробітної плати за один день на рахунок", — каже Бакіров.

Відновити вистави з присутністю глядачів у театрі зможуть тільки після отримання спеціального дозволу. Тоді простір "Біла сцена" запрацює одним з перших.

Нагадаємо, що Служба безпеки України попередньо встановила тип російської ракети, якою росіяни обстріляли центр Чернігова 19 серпня близько 11:30. Це ракета 9М727 (крилата ракета наземного ракетного комплексу "Іскандер"). Про це пише Українська правда з посиланням на відкрите кримінальне провадження за фактом ракетного удару.
Внаслідок ракетного удару постраждало 214 людей, з яких семеро загинули. Про це повідомив гендиректор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар на загальноміській нараді 29 серпня.
 
" scrolling="no" src="https://www.youtube.com/embed/0KHUwQWX8OQ?si=IX5-k_FArBV-Z71X" title=" width="560">
 

Джерело: Суспільне Чернігів

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер