Завантаження ...

На Чернігівщині знешкодили 7 тонн пестецидів: обсяги будуть зростати

xImtUqxhWWp1jbzxaik29RzqVpR2Md-metaZmNiNzEyYzFiMDFmNDZkOS5qcGc=-.jpg

На Чернігівщині розпочали роботи зі збору та утилізації безхазяйних пестицидів, зокрема непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. Понад сім тонн пестицидів уже прибрали на території Бахмацької громади в селах Калинівка та Біловежі Перші.

Про це повідомляє департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

"Загалом цього року планується вивезти майже 45 тонн безхазяйних пестицидів з 16 складів, розташованих на території 10 громад області. На сьогодні всі громади провели процедури публічних закупівель в системі Prozorro і уклали договори з виконавцями робіт", – повідомила директорка департаменту Наталія Грудницька.


Залишки пестицидів в одній з громад Чернігівщини. ФОТО: Чернігівська ОДА

Все це реалізується в рамках програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2023 роки коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на умовах співфінансування з місцевими бюджетами.

На ці потреби з фонду виділили понад два мільйони гривень, ще стільки ж – з місцевих бюджетів відповідних громад – Бахмацька (два склади), Варвинська (два), Новобілоуська (один), Носівська (три), Парафіївська (один), Ріпкинська (два), Семенівська (два), Сновська (один), Срібнянська (один), Сухополов’янська (один).


Пестициди на одному зі складів на Чернігівщині. ФОТО: Чернігівська ОДА

Нагадаємо, що на території Чернігівщини зберігається майже 234 тонни непридатних до використання пестицидів. На їх утилізацію потрібно близько 23 мільйони гривень. Утилізуватимуть пестициди поступово, казала у коментарі Суспільному Грудницька.

Джерело: Суспільне Чернігів


Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер