Завантаження ...

За 50 секунд - 100 математичних операцій та декламування гімну: 13-річний Ярослав Івашко встановив рекорд України (Відео)

FJWKZ1alNqekO2SXMHoV3UyCg8umMs-metaMTY3MjczODk3OTI0OV82NTJhN2ViZGRlZTQ4LmpwZw==-.jpg

Чернігівець Ярослав Івашко встановив Національний рекорд України — за 50 секунд виконав усний рахунок 100 математичних дій з трьохзначними числами. Він декламував гімн сімома мовами та одночасно рахував.

Про це повідомляє портал "Суспільне.Новини".

Ярослав Івашко декламував гімн України такими мовами: українською, польською, англійською, німецькою, іспанською, французькою та італійською. Одночасно з цим додавав та віднімав. Це вправи з ментальної арифметики. Числа з'являлися на екрані на пів секунди.

 Займатися ментальною арифметикою Ярослав розпочав у сім років.

- Протягом шести років, щодня я заходив на платформу. Я тут рахував ці приклади. Спочатку мене навіть не цікавило це, я трохи не розумів навіщо це. А мої батьки казали, тобі це сподобається. І зараз я розумію, чому, - розповідає Ярослав Івашко.

Свою першу перемогу він здобув на Чемпіонаті Чернігова, а далі переміг на Всеукраїнському та Всесвітньому рівнях.

Ярослав Івашко, світлина

Ярослав Івашко, світлина "Суспільне.Чернігів"

- У 2020 році я посів перше місце у групі “Анзан” серед старших в Україні. У 2020-2021 роках також були олімпіади Всесвітнього масштабу в онлайн форматі. У 2021-му я посів третє місце у “Анзан” серед усього світу, серед 27 країн, — говорить пан Ярослав.

За словами тренерки із ментальної арифметики Тетяни Ларіної, методика розвиває і тренує дві півкулі мозку. Це уява та логічне мислення, що сприяє інтелектуальному розвитку. Вона пояснює, навчання починається з простих дій, коли учні вивчають спеціальну рахівницю “Абакус”.

Тетяна Ларіна, світлина

Тетяна Ларіна, світлина "Суспільне.Чернігів"

- Вивчають цифри та числа і запам'ятовують. Потім другий етап — вони переносять її в уяву. Рухи руками допомагають виконувати дії в уяві, — розповіла Тетяна Ларіна.

Мати рекордсмена Катерина Івашко розповідає: ментальна арифметика допомогла Ярославу у багатьох сферах, зокрема, у вивченні іноземних мов.

Катерина Івашко, світлина

Катерина Івашко, світлина "Суспільне.Чернігів"

- В його неповні 14 років в нього вже є баскетбол, театральні гуртки, курси англійської, яку він почав вивчати з чотирьох років, ледве навчившись говорити. Є курси німецької, іспанської, народні та сучасні танці. Наразі він серйозно вивчає три мови. І додатково намагається виконувати якісь вправи, - говорить Катерина Івашко.

Тепер Ярослав хоче взяти невелику паузу та відпочити. Каже, останні місяці напружено тренувався, але попереду має більші цілі, наприклад, стати політиком.
Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер