Завантаження ...

Ринок у центрі Ніжина завжди повен продавців

Ринок у центрі Ніжина завжди повен продавців фото
Ринок у центрі Ніжина (продуктова частина) навіть у будній день після полудня повен продавців. Ті, кому не вистачило місця за прилавком, торгують з асфальту.

Найбільша пропозиція груш, яблук, винограду, цибулі, моркви, червоного буряка. Домашні овочі стоять мішками. Білокачанна капуста — по вісім гривень за кілограм, цибуля, залежно від розміру, — від 10 до 15 гривень, морква — в середньому по десять гривень кіло, так само, як і буряк. Хоча деякі продавці за нього просять і 15-20 гривень. Кажуть, така ціна, тому що екологічно чистий, вирощений без добрив. Картопля — по вісім гривень.

Пучечок зелені (кріп, петрушка) з десяти стебелець — десятка. За склянку квасолі правлять 15 гривень. Солоні тугенькі огірочки — по 50 гривень кілограм, квашені помідори — 40, півлітрова баночка квашеної капусти — 20. Заготовка на корейську моркву (потерта і розфасована в пакетики по 400 грамів) — 10 гривень.

Часник — від 100 до 170 гривень за кілограм. Найдорожчий — сорту «Любаша». У нього зубчики значно крупніші, ніж у «москаля». Якщо купувати кілограм, продавці уступають 10-20 гривень. Навіть на «Привокзальному» ринку в Чернігові стільки не виторгуєш. Для порівняння, там ціни на часничок стартують від 150 гривень, а на рядах бабусі за голівку «Любаші» просять 20 гривень. У Ніжині — 15, якщо береш дві, віддають за 25.

Молочного небагато, ціни, як і в обласному центрі. Півторалітрова пляшка молока — хоч вечірнього, хоч вранішнього — 45 гривень, пів літра сметани — 50, сир (творог) — від ста гривень за кіло.

Сало і м’ясо приблизно за таку ж ціну, як і в Чернігові. А от кров’янка дорожча на 40 гривень — 200 гривень за кіло.

Сало стартує від 130, це дуже тоненьке. Підчеревина — по 190 гривень за кілограм. Свиняча лопатка — 170, стегно — 180 , печінка — 80, вуха — 90 гривень за кіло. Ніжки на захолод — 25 гривень штука. Обрізки м’ясні (без додавання сала) — по 130 гривень. Фарш свиний — 150-160 гривень за кілограм.

Можна взяти готовий, а можна тут же, у павільйоні, замовити, аби куплене вами м’яско при вас же і перекрутили. За м’ясорубкою 50-річна Тетяна АВРАМЕНКО. Час від часу до неї підходять молодиці, просять зробити фарш. Перекрутити кілограм м’яса коштує 13 гривень.

— Півтора року на цьому місці надаю таку послугу. Електром’ясорубку купила китайську за 12 тисяч гривень, — розповідає Тетяна. Працює вона в рукавичках. М’ясце ріже на дошці, потім закладає в машинку. Мелене прямо з м’ясорубки вилазить у чисті пакетики. Клієнтів не бракує.

Валентина ОСТЕРСЬКА, фото автора

На фото: Тетяна Авраменко накрутила фарш своєю м’ясорубкою

Джерело: Вісник Ч

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: