Завантаження ...
banner
banner

Правоохоронці нагадують правила, яких потрібно дотримуватись, щоб не поповнити ряди жертв шахраїв

Упродовж останнього року у Ніжині збільшилася кількість потерпілих від так званих телефонних шахраїв. Дуже часто до правоохоронців звертаються громадяни, котрі повідомляють, що перерахували кошти незнайомцям за покупку товару на сайтах оголошень

Упродовж останнього року у Ніжині збільшилася кількість потерпілих від так званих телефонних шахраїв. Дуже часто до правоохоронців звертаються громадяни, котрі повідомляють, що перерахували кошти незнайомцям за покупку товару на сайтах оголошень і в результаті його не отримали. Тож, вкотре радимо ніжинцям бути уважними та обережними при купівлі (продажу) товарів через мережу Інтернет. Перед здійсненням платежу чи завдатку, перегляньте відгуки користувачів, які вже мали досвід користування вибраним вами веб-ресурсом, оцінили якість товару або послуги та обов’язково наполягайте на його оплаті лише після отримання товару.

Найпоширеніші схеми шахраїв на безкоштовних сайтах оголошень в мережі Інтернет:
 
- Оголошення про продаж або купівлю товару. Наприклад, ви надали оголошення про продаж свого товару в мережу “Інтернет”. Вам телефонують та погоджуються з зазначеною ціною. Для перерахунку пропонують швидкий спосіб – перекинути гроші на банківську картку. Вам повідомляють, що зараз перекажуть кошти. А за якийсь час передзвонюють та кажуть, що щось не виходить, мабуть треба підтвердити, що на картці є гроші й вона платіжна. Далі в телефонному режимі потерпілого “підводять” до банкомату або ж терміналу і надиктовують комбінацію для грошового переказу, яку власними руками набирає клієнт. Далі приходить SMS з кодом підтвердження, який  чекає шахрай. Ви говорите цей код, і все – грошей на вашій картці більше немає.
 
- Занижена вартість товару. Шахрай на сайтах з оголошеннями виставляє на продаж, наприклад, дорогу дитячу коляску за дуже привабливою ціною. Громадяни одразу реагують та замовляють товар. Але «продавець» пропонує спочатку перерахувати кошти, після чого обіцяє відправити товар. Як тільки громадянин перерахував гроші, ніякого товару він, звісно, не отримує. У таких випадках ні в якому разі не перераховуйте наперед свої кошти незнайомцю. Запропонуйте йому розрахуватися після отримання та перевірки отриманого товару. Якщо це шахрай, він одразу перестане спілкуватися з вами, бо зрозуміє, що на вас нічого не заробить.

Запам’ятайте, щоб не стати жертвою шахраїв необхідно насамперед проявляти пильність та квапливість перед здійсненням інтернет-покупок.І головне - ніколи не пересилайте «завдаток» або «гроші на перед»; не надавайте номер рахунку своєї грошової (кредитної) карти; нікому не повідомляйте пароль, який дозволяє розпоряджатися коштами, наприклад, Інтернет-банку або електронного гаманця; не зберігайте PIN-код разом із платіжною карткою та не надавайте особисту інформацію електронною поштою. Якщо правопорушення все таки сталося, необхідно негайно звернутися до поліції за телефоном «102».
 
Ніжинський відділ поліції ГУНП в Чернігівській області
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: