Новий поштовх у розвитку спорту у Ніжині - "Ніжинська баскетбольна ліга 2015-2016"

У новоствореній баскетбольній лізі м. Ніжина беруть участь 7 команд: НАТІ, КДЮСШ, НДУ, БК Ніжин, Максимум, Варяги (м.Чернігів) та команда Варвари (смт. Варва). Команди розпочнуть турнір з листопада 2015 р. та завершать змагання у квітні 2016р.

У новоствореній баскетбольній лізі м. Ніжина беруть участь 7 команд: НАТІ, КДЮСШ, НДУ, БК Ніжин, Максимум, Варяги (м.Чернігів) та команда Варвари(смт. Варва). Команди розпочнуть турнір з листопада 2015 р. та завершать змагання у квітні 2016р.

Наше місто має міцні баскетбольні традиції та значні здобутки в даному виді спорту. Ніжинські команди ставали чемпіонами області в різних вікових категоріях. Так в 2009 р. баскетбольна команда КДЮСШ стала чемпіоном Чернігівської області, потім естафету підхопила команда студентів НАТІ. У 2012р. стає кращою командою області серед ВУЗІВ. А найвищим досягненням ніжинських баскетболістів є звання Чемпіонів Чернігівської області з баскетболу у вищій лізі сезону 2013-2014р.р. - його здобула команда НДУ. Отже, Ніжинська баскетбольна ліга має на меті об'єднати всіх тих, хто любить баскетбол і спонукати його до розвитку в місті Ніжині.

25 листопада завершились дві гри 1-го туру Ніжинської баскетбольної ліги. Перша гра між командами НДУ та ДЮСШ тримала глядачів в напруженні до останньої хвилини. Студенти на початку гри змогли вирватися у рахунку, але потім в третій чверті втратили лідерство програвши її 2-10. За 1 хвилину до завершення гри рахунок був 35 -36 на користь КДЮСШ. Велика кількість фолів та невпевнені кидки студентів НДУ не дали переможного результату, натомість злагоджені дії команди КДЮСШ та впевнена гра тренера команди Багмута Юрія привела їх до перемоги 35-38.

Центральною грою звичайно була гра між командами "Максимум" (Ніжин) та командою з обласного центру - "Варяги". Спочатку здалося що гра втратила будь-який змагальний інтерес вже в першій чверті при рахунку 15-0 на користь чернігівців, але велика кількість влучних дальніх кидків команди "Максимум" (11 - "3" -очкових) повернула змагальний принцип матчу. В останній чверті здавалося що команди не можуть вирішити хто ж насправді сильніший, рахунок всю четверту чверть був рівний 71-71, потім 76-76, далі 77-77, ще далі 79-79. Влучний кидок Шекери Вадима за 50 секунд до завершення матчу виводить команду "Максимум" в лідери 82-81. За 40 секунд до завершення матчу Шуляк Олександр виправляє ситуацію на користь команди "Варяги" 82-83. Швидка атака Литвиненка Андрія знову змінює рахунок матчу на користь ніжинців 84-83. За 30 секунд до завершення чверті порушення правил з боку команди "Максимум". На лінії штрафних Ігор Саченко, але він влучає лише один кидок - рахунок 84-84. Незрозуміла швидка атака ніжинців, а ще більш незрозумілий пас Воронова Сергій - в аут, позбавляє команду, як мінімум боротьби в овертаймі.

У наступній атаці Логвін Віталій влучним кидком виводить команду в лідери 86-84. Знов швидка атака ніжинців і знов м'яч не потрапляє до кошика. За 2 секунд до завершення фол з боку "Максимума", Ігор Саченко влучає два штрафні кидки тим самим підсумовує результат гри 84-88 на користь "Вараяг".

Вітаємо команду "Варяги" з перемогою, та дякуємо командам за цікаву і видовищну гру.