Завантаження ...
banner

Хобі, яке перетворилося на бізнес: історія пасічників Марини та Олексія Кравченків

Хобі, яке перетворилося на бізнес: історія пасічників Марини та Олексія Кравченків фото
Уже 13 років Марина й Олексій Кравченки із села Курінь, що біля Бахмача, мають пасіку. Спочатку бджільництво було їхнім родинним хобі, котрим займалися у вільний час. Нині це успішний бізнес, на розвиток якого торік Марина взяла мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», - пише Чернігівська обласна служба зайнятості.

Їхні батьки ніколи з бджолами справ не мали, тому подружжя освоювало це ремесло з нуля і поступово. Рішення перевести справу на підприємницькі рейки було цілком закономірним. Тоді в пригоді й стала програма «Власна справа» урядового проєкту єРобота. Заяву на отримання мікрогранту разом з бізнес-планом Марина подала через портал «Дія». Успішно пройшла перевірку ділової репутації та оцінку бізнес-плану й отримала грантові гроші. Їх витратили на придбання додаткових вуликів, обладнання та інвентаря для пасіки. Завдяки цьому бджолине господарство збільшилося вдвічі.


Фото: Олексій Кравченко

Наразі в родини Кравченків понад 50 бджолосімей. Поратися біля них подружжю допомагає працівник, якого вони працевлаштували після отримання мікрогранту, бо праця ця копітка.

«Щоб пасіка приносила дохід за нею потрібно доглядати цілий рік. Навіть узимку у бджоляра є робота – підготувати все до нового сезону, - розповідає Марина. – Щоправда, бджіл не можна тримати лише заради вигоди, заради бізнесу, без любові нічого не вийде».


Фото: Марина Кравченко

На сезон подружжя вивозить пасіку в поля та на лісові галявини, де колись пасічкував відомий український бджоляр, винахідник рамкового вулика, уродженець Чернігівщини Петро Прокопович. За словами Марини, там, в екологічно чистій місцині, на родючих чорноземах, ростуть гарні медоноси: польові трави, липи, акації, лісові дерева і чагарники, а також соняшник та гречка.

Раніше ми писали: Помер відомий пасічник з Ніжина - Петро Балаш
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: