Березневі котики "по-ніжинськи" (Фоторепортаж)

Йдучи не центральними вулицями міста, особливо навесні, можна спостерігати як чотирилапі друзі наввипередки біжать до тієї, хто завжди приголубить та почастує рибкою чи молочком. Так, у Ніжині, на жаль, багато безпритульних тварин, яким хочеться тепла та ласки. У березні кожного року відбувається "активізація" котиків. У цей час вони надзвичайно грайливі та ніжні.

Йдучи не центральними вулицями міста, особливо навесні, можна спостерігати як чотирилапі друзі наввипередки біжать до тієї, хто завжди приголубить та почастує рибкою чи молочком. Так, у Ніжині, на жаль, багато безпритульних тварин, яким хочеться тепла та ласки. У березні кожного року відбувається "активізація" котиків. У цей час вони надзвичайно грайливі та ніжні.

Журналісти MYNIZHYN зафіксували декілька цікавих кадрів наших маленьких "жителів" Ніжина. 

Гарного перегляду! Частіше посміхайтеся.

[GALLERY-285]

Годувати котів треба з розумом!

На декілька актуальних запитань щодо харчування котів відповідає головний лікар ветеринарної клініки «VetМир», кандидат ветеринарних наук і хірург Юрій Мироненко.

— Що скажете щодо корму? Чи мають рацію прибічники «натуральної» їжі?

Як можна стверджувати, що паливо шкідливе для двигуна? Кожний виробник корму відповідає за якість свого продукту і його склад. Не можна собі навіть уявити американського чи європейського виробника, який випускає шкідливий корм, а потім його засипають судовими позовами власники тварин. Я був на кількох сучасних заводах, бачив, наскільки професійний, науковий підхід до виробництва корму, бачив їх лабораторії і високотехнологічне обладнання. І зробити якісний і безпечний корм - це потребує великого професіоналізму. В Україні є також виробник, який виготовляє абсолютно європейської якості корм. Це корми під торговими марками OptiMealі «Клуб чотири лапи». Вони навіть виграли тендери на постачання своєї продукції у деякі країни Європи.

Щодо «натуральної» їжі для котів, то тут хочу поставити питання її прихильникам: де в природі ви бачили, щоб коти їли вівсяну чи пшоняну кашу? Або варене м’ясо, або свинину чи яловичину? Коти – абсолютно хижі тварини, і якщо хтось хоче годувати їх «природною» їжею, то хай годує живими мишами. Коти не здатні перетравлювати рослинну їжу. Люди, які годують своїх улюбленців будь-якою крупою, свідомо шкодять їх здоров’ю, оскільки організм котів не може адекватнозасвоювати рослинні білки, жири і вуглеводи. Це шкода не тільки підшлунковій залозі і кишківнику, а організму в цілому. У комерційних кормах рослинні інгедієнти присутні, але вони у фабричних умовах оброблені таким чином, що дозволяє організму кота засвоювати корисні речовини.

Є люди, які годують котів сирою свининою і це найбільша шкода, яку можна заподіяти своєму улюбленцю. Свині є переносниками певних захворювань і вірусів, які ніяк не впливають на них самих, але можуть бути смертельно небезпечними для котів. І кіт, якому в організм потрапить такий вірус, закінчить своє життя у муках протягом кількох днів.

У котів в організмі не синтезується амінокислота таурин, без якої фактично неможливий синтез білків і, відповідно. нормальний ріст і розвиток організму. В природі найбільший вміст цієї амінокислоти і в білках мишоподібних гризунів. Може саме тому коти і ловлять мишей. Таурин є в усіх без виключення комерційних кормах. Тому навіть найдешевший корм з магазину набагато корисніший для котів, ніж приготована людиною «натуральна» їжа. До того ж, корм збалансований за кількістю усіх необхідних поживнихречовин, чого принципово неможливо досягти в домашніх умовах.

— Чи варто змішувати корм з кефіром, якось його розмочувати?

Ні, не треба такого робити. Це все людська психологія, яку ми даремно переносимо на котів. Нічого, окрім гастриту і проблем з кишківником, це не принесе.

— Чи можна поєднувати корм зі звичайною їжею?

Можна поєднувати, нічого страшного тут немає. Хоче ваш кіт щось з’їсти – м'ясо, рибу, кукурудзу, диню, огірок – будь ласка, але не у великих кількостях.

Хочу нагадати власникам котів: не забувайте про обробку проти бліх, кліщів і глистів. Це стосується як домашніх улюбленців так і тих, хто виходить гуляти на вулицю. Домашнімці проблеми можна легко принести на взутті з вулиці чи під’їзду. Кліщі і блохи є носіями досить серйозних хвороб, які можуть бути невиліковними. Від глистів також варто проводити профілактику кожні 3 місяці. Як мінімум, раз в 3 місяці. У будь-якому випадку, таблетки у сотні разів менш шкідливі, ніж шкода від глистів. Основна маса протиглисних препаратів не всмоктуються у кишечнику, а діють як мітла і виводяться з організму.

За інформацією 0532.ua

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: