Завантаження ...
banner
banner

На Чернігівщині може зникнути вид червонокнижних тварин: подробиці

На Чернігівщині може зникнути вид червонокнижних тварин: подробиці фото

Як не дивно це хом’як, але не ті види домашніх хом’яків, яких ми звикли бачити у себе вдома, а червонокнижний, який живе на городах, дачах, присадибних ділянках. Це хом’як звичайний або його ще називають хом’як європейський. Він занесений до Червоної Книги України, та в основному поширений на заході країни. У нас – на Чернігівщині, а ще на Полтавщині зустрічаються тільки невеликі осередки, а на півдні та сході хом’як європейський майже повністю зник.

Про це на своїй сторінці Facebook повідомляє Чернігівщина туристична запрошує.

Зараз цей вид існує на межі вимирання. Він у п’ять разів більший за своїх домашніх родичів та відрізняється від них своїм способом життя. Та через зміни клімату та раціон харчування його ареал скорочується з кожним роком. За останні роки в Україні він зменшився більше ніж на 70%.

Справа в тому, що хом’як європейський живиться збіжжям, що дуже шкодить сільському господарству. Через це відбувається безпосереднє винищення цього виду як шкідника. Зміна клімату теж значно впливає на зменшення ареалу хом’яка європейського. Він дуже гарно адаптований до тривалих зим та сплячок. Та на сьогоднішній день зими потеплішали і гризунам доводиться виходити зі сплячки раніше, посеред зими. Через це тварини втрачають багато енергії, на те, щоб заснути і прокинутися, що дуже для них шкідливо.

Щоб допомогти зберегти цей вид хом’яків відома зоозахисна організація UAnimals опублікувала декілька простих кроків, для того, аби люди знали, що потрібно робити, якщо зустріли такого гризуна у себе на ділянці. Побачивши цю тварину, необхідно звернутися до організації «Центр порятунку хомʼяків». Це можливо зробити, написавши їм у їх соціальні мережі. Надіславши фото або відео, ви допоможете організації визначити вид хом’яка та домовитися з ними про подальші дії евакуації тварини. Центр приїздить евакуювати у всі регіони України.

За матеріалами cntime.cn.ua, uncg.org.uа, iucn.org, UAnimals, redbook.land.kiev.ua, wikipedia.org.

Фото ілюстративне

Як повідомляв MYNIZHYN, Полісся – це унікальний історико-географічний регіон, який охоплює північні області нашої країни. Завдяки річкам, болотам та лісам, ця територія чудово підходить для проживання різноманітних видів тварин. Саме на Полісся відбувся унікальний випадок для нашої країни – домашня худоба здичавіла, колишні свійські корови тепер комфортно почуваються у дикій природі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: