Завантаження ...
banner

Четверта влада: ніжинські студенти вчилися редагувати та верстати газету

Четверта влада: ніжинські студенти вчилися редагувати та верстати газету фото

На ознайомлення з професією редактора, опанування й поглиблення знань, в Ніжинському університеті відбувся тренінг «Як редагувати й верстати газету».

Про це йдеться на сайті НДУ 

Провела тренінг Дарія Бобрик – фахівець Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, редактор газети «Український дім» та часопису «Наш український дім», випускниця-відмінниця філологічного факультету нашого ЗВО.

Студенти дізналися етапи підготовки числа газети, основні завдання редактора, його базові компетентності для успішної діяльності в цій сфері, специфіку верстки газети. Для ефективності навчання й зацікавлення учасників спікер створила умови інтерактивності: презентувала можливості програми InDesign, алгоритм роботи в ній з текстовими й зображальними матеріалами, залучала студентів до бесіди, вирішення проблемних питань на прикладах реальних авторських текстів, застосовувала елементи рольової гри. Ніхто не залишився байдужим, усі взяли участь у виявленні й виправленні помилок, коментували змодельовані ситуації, оцінювали й пропонували свої версії дизайну шпальт, ставили запитання.

Порушені проблеми виявилися актуальними не тільки для студентів третього курсу Анни Євтушенко та Артема Кириченка, які вже опанували дисципліну «Основи редагування й перекладу» і саме проходили редакторсько-перекладацьку практику, а й для другокурсників Мирослави Мазини й Дениса Донця, ще не занурених у редакторську роботу, але, без сумніву, залюблених в українське слово.

Артем Кириченко, студент 3-го курсу спеціальності 035.01 Філологія (Українська мова та література);

Надія Пасік, доцент кафедри української мови, методики її навчання та перекладу, гарант програми 035.01 Філологія (Українська мова та література) першого (бакалаврського) рівня

Як повідомляв MYNIZHYN, біля Ніжинського університету відбувся благодійний концерт: збирали кошти на ЗСУ

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: