Завантаження ...
banner

На Чернігівщині рідко судяться за борги по ОСББ: яка ситуація в інших регіонах

На Чернігівщині рідко судяться за борги по ОСББ: яка ситуація в інших регіонах фото

Виявляється, що зʼясовувати стосунки з ОСББ у судах мешканці в нашому регіоні не люблять. Чернігівщина не в лідерах за кількістю подібних справ по Україні з-поміж усіх регіонів, розповідає Час Чернігівський. У нас у судах розглядаються лише 32 позови від ОСББ до співвласників багатоквартирних будинків, пише аналітична платформа Опендатабот.

Рекордним за кількістю позовів до співвласників став 2023: тоді ОСББ подали 1,4 тисячі позовів до співвласників. Це може бути пов’язано зі скасуванням заборони на штрафи через борги по ЖКП наприкінці 2023.

Втім торік звернень до суду не поменшало. 3,6 тисячі справ на боржників вже потрапили до судів станом на кінець 2024. Йдеться як про судові позови, так й про судові накази. Це у 2,7 рази більше, аніж на початку повномасштабної війни — тоді було подано 1 340 подібних справ за весь рік.

Найбільше судяться за борги по ОСББ у Дніпропетровській області: 644 справи або 18% від загальної кількості минулоріч. Трохи менша статистика на Одещині: 547 або 15%. Трійку закриває Запорізька область, де об’єднання співмешканців зверталось до суду 488 рази (14%).

Скільки справ за борги по ОСББ на Чернігівщині?

Все популярнішою стає практика звернення по судовий наказ. Наразі такі справи розглядаються навіть без виклику сторін до суду: перевіряють документи, які підтверджують обставини справи, і, у разі відповідності вимог, виноситься судовий наказ. Після цього ОСББ може звернутися до виконавців та стягти з боржника гроші.

Від початку повномасштабного вторгнення, кількість судових наказів росте рік до року. У 2022 їх було 685, а у 2023 — 1,8 тис. За 2024 було видано 2,2 тис. наказів. Це майже стільки ж, як до початку повномасштабного вторгнення. Їх частка від сумарної кількості з позовами теж зросла — з 51% до 62%. Це свідчить про те, що після скасування мораторію на штрафи по боргах ЖКП, суди змогли видавати накази про судові стягнення без попередніх обмежень.

Усього ж 3630 позови та судові накази до співвласників-боржників направили до суду ОСББ станом на кінець 2024 року за даними судового реєстру. Кількість позовів через борги зросла удвічі в порівнянні з аналогічним періодом до початку повномасштабної агресії.

Як повідомляв MYNIZHYN, ціни невпинно ростуть, а заробітна плата залишається на місці, знайома ситуація, чи не так? Жити стає все дорожче, і нам доводиться «скорочувати витрати». Комуналка, інтернет, харчування та проїзд – здавалося б, це доступно всім, але якщо задуматися глибше… Журналісти MYNIZHYN проаналізували ціни на базові потреби та порівняли їх із минулими роками. Результати здивують навіть тих, хто звик до постійного подорожчання.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: