Завантаження ...
banner

«Коли друг уже не друг…»: розмова з ніжинським психологом

«Коли друг уже не друг…»: розмова з ніжинським психологом фото

Наша постійна рубрика: розмова з психологом.

Час від часу на сторінках нашого сайту ми публікуємо розмови з ніжинськими фахівцями – психологами та юристами: озвучуємо коментарі та поради експертів у відповідь на запитання, які надсилають читачі.

Сьогодні запитання від читачів таке: Як поводити себе з друзями, які втратили твою довіру? Якщо друг виявився - і не друг і не ворог, а так...

MYNIZHYN.com дане питання коментує наш постійний експерт, кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім.М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький.

Так, це дійсно боляче, коли людина, якій ти довіряв, раптом змінює своє обличчя. Ніби й не ворог – але вже й не друг, з яким можна поділитися чимось важливим.

Отже, ви втратили довіру до людини, що є основою дружби. Коли вона порушена, стосунки будуть змінюватися. Що з цим робити?

  1. З’ясуйте, що саме стало причиною втрати довіри? Чи це був разовий вчинок, чи це вже тривожна закономірність?

  2. Не знецінюйте себе фразами щось на зразок «нічого страшного не сталося». Довіряйте своїй інтуїції.

  3. Перегляньте формат стосунків. Адже, не все у світі є вічним, і дружба не є винятком… Інколи варто відпустити людину у категорію «знайомих», особливо тоді, коли довіру відновити не можливо (спроби виявилися невдалі).

  4. Коли все ж хочете зрозуміти, що сталося, то спробуйте поспілкуватися на чистоту, поговоріть щиро: мене зачепило ось це, і тепер мені важко тобі довіряти. Слухайте відкрито без упередженого ставлення, а потім приймайте остаточне рішення.

  5. Коли спілкування із другом виснажує, встановіть дистанцію у стосунках.

Порада: не тримайтеся за стосунки через спогади, адже дружба – це не минуле, а теперішнє, як ви взаємодієте зараз.

Раніше ми писали про те, хто вважається злою людиною? Це, простими словами, та, що чинить погані вчинки. Дехто вважає їх аморальними, хворими, розпусними або нечесними, але цим поняттям важко дати чітке визначення, адже для кожного аморальність має різний зміст.

Тому: залишайте поруч тих, хто додає наснаги, хто підтримує, а не розбалансовує.

Більше про це читайте у матеріалі. 

Пам’ятайте, що:

  • у перегляді стосунків немає нічого страшно, навпаки більш страшно бути там, де вам вже не комфортно;

  • дозвольте собі берегти себе, втримати свій емоційний стан;

  • поруч мають бути ті, хто теж вміє берегти.

Від редакції:

Нагадуємо, аби озвучити своє питання і отримати на нього безкоштовну відповідь наших експертів – пишіть нам на пошту: mynizhyn.com@gmail.com

За бажанням читачів, ми можемо не озвучувати ваші прізвища та імена.

Наші експерти:

кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім.М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький

кандидат юридичних наук, доцент кафедри політології, права та філософії НДУ імені М.Гоголя, фахівець з кібербезпеки, доцент - Марина Ларченко.

Вас може зацікавити: Чому люди говорять неправду: 5 пояснень від ніжинського психолога

Також психолог радить, як розпізнати маніпуляції. Загалом, маніпуляції – одна із форм впливу на людину з боку іншої особи, спільноти, щоб змусити діяти у певному напрямі, зокрема купити непотрібну річ, отримати допомогу, співчуття тощо. Іншими словами, коли хтось намагається вплинути на ваші думки, почуття або дії, щоб досягти своїх цілей, часто без вашої згоди або навіть без повного усвідомлення.

Як протидіяти маніпуляціям? Читайте поради психолога за посиланням.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: