12 Березня 2016
1679
Шахрайство на Чернігівщині на другому місці серед злочинів після крадіжок. З початку року в області зафіксовано 300 випадків шахрайства, з них 40 розкриті. Поліція виділила десять основних видів схем, за якими працюють шахраї.
Шахрайство на Чернігівщині на другому місці серед злочинів після крадіжок. З початку року в області зафіксовано 300 випадків шахрайства, 40 з них розкриті. Крадіжок —1600, розкрито — 250. Поліція виділила десять основних видів схем, за якими шахраї працюють.
1. Телефонне шахрайство
Шахрай розповідає, що син потрапив до поліції або в ДТП, треба гроші.
Просили 20 тисяч, віддала 2700
47-річній Тетяні Пуховій з Корюківки за старою схемою подзвонив нібито поліцейський і сказав, що її син скоїв ДТП. Для вирішення проблеми треба 20 тисяч гривень. Жінка зняла з кредитної картки 2700 гривень і перерахувала на банківську картку злочинців.
2. Надсилають СМСку про виграш автомобіля.
Щоб його «отримати», необхідно сплатити чималу комісію на банківську картку шахраїв.
3. На гачок шахраїв потрапляють люди, які купують аби продають речі через інтернат.
Відправляє товар, а грошей не отримує. Або навпаки, надсилає гроші і залишається без нічого.
Відправила закуски до пива на 17230 гривень
На вудочку шахрая потрапила Анастасія Заводська, приватний підприємець із Запоріжжя. їй зателефонував чоловік, який представився Олександром Остапенком. Замовив 110 кілограмів закуски до пива. На 17230 гривень. Товар отримав і забрав у головному відділенні «Нової пошти» в Чернігові. А грошей не перерахував.
4. Шахраї можуть дзвонити на мобільний чи домашній і видурювати пін-код або пароль банківської картки.
Зазвичай представляються працівниками банку. Як тільки дізнаються необхідні дані, з картки зникають всі гроші.
5. Заходять до будинків, представляючись електриками, соцпрацівниками, працівниками військкомату, видурюють нагороди.
Поки бабусі-дідусі шукають документи чи дістають із шаф нагороди, шахраї шукають, що поцупити. Псевдосоцпрацівники пропонують продовольчі набори за символічну ціну. Запримітивши, де схованка, викрадають все.
6. Можуть зайти у двір чи хату, наче скуповуючи пух-перо, картоплю. Чи пропонують придбати чудодійні ліки або супертовари для зцілення.
І прихопити щось цінне.
Відновила здоров’я на 112 тисяч гривень
Довірлива чернігівка 74-річна Галина Уманець віддала шахраям 112 тисяч гривень. Вони представились співробітниками департаменту по захисту населення, запропонували біодобавки до їжі для відновлення здоров’я.
7. Частенько почали представлятися поліцейськими.
Під приводом перевірки мобільних чи велосипедів забирають їх, заявляючи господарям, що ці речі крадені.
8.«Ляльководи».
Працюють удвох-трьох. Зазвичай біля банківських відділень. Підкидають на дорозі пакет, в якому проглядаються гроші в іноземній валюті. Пропонують жертві забрати весь пакет, а за половину грошей розплатитися гривнями. Насправді в пакеті різаний папір.
9. Пропонують обміняти гроші на нові купюри.
Представляючись працівниками банків, розповідають про нову грошову реформу. Справжні гроші забирають, нарізаний папір підсовують.
10. Гадають, знімають порчу взамін на гроші чи золото.
Зазвичай працюють шахраї не слов’янської зовнішності. Лякають прокляттями і порчами. Знімають їх за гроші, цінний метал.
Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №9 (1556)