Завантаження ...

Санстанція не рекомендує купатися в Острі

 Остер, санстанція


В зв'зку з погіршенням екологічного стану р. Остер фахівцями Ніжинського міжрайонного відділу та Носівського районного відділення лабораторних досліджень ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр ДСЕСУ» 30.06.2016р. було проведено відбір та дослідження проб води з річки Остер в районі Ніжина та поблизу с. Мрин Носівського району.

За результатами досліджень якість води з р. Остер не відповідала вимогам СанПіНу 4630-88 «Санітарні правила і норми охорони поверхневих водойм від забруднення» за органолептичними та санітарно-хімічними показниками, зокрема такими як запах, каламутність, забарвленість, вміст зважених речовин, перевищення вмісту заліза майже в 5 разів, незначне перевищення вмісту аміаку (концентрація становила 2,15 мг/дм³ при нормативному значенні 2,0 мг/дм³).
 
Мікробіологічні показники були в нормі.
 
01.07.2016 року було працівниками Козелецького міжрайонного відділу лабораторних досліджень проведено відбір та дослідження води з р. Остер в контрольній точці моніторингу стану води поверхневих водойм - смт. Козелець, нижче автомобільного мосту в напрямку м. Остер.
 
За результатами проведених санітарно-гігієнічних досліджень вода не відповідала вимогам СанПіНу 4630-88 по вмісту зважених речовин.
 
За результатами мікробіологічних досліджень вода не відповідала вимогам СанПіНу 4630-88, проте патогенних (хвороботворних) мікроорганізмів, в т.ч. бактерій роду сальмонел, не виявлено.
 
 04.07.2016 року було проведено відбір води р. Остер поблизу смт. Козелець.
 
За результатами досліджень вода не відповідала вимогам СанПіНу 4630-88 по органолептичних та санітарно-хімічних показниках: кольору, осаду, каламутності, кольоровості, по вмісту зважених речовин, вмісту розчиненого кисню, заліза.
 
За результатами мікробіологічних досліджень зразок води має значний ступінь бактеріального забруднення, зокрема індекс ЛКП 24000 КУО/дм3, що в 2,4 рази перевищує нормативну величину, патогенні мікроорганізми не виявлені.

Відповідно до результатів дослідження надано наступні рекомендації:
 
- відпочиваючим не купатися в р. Остер;
- обмежити вживання сирої колодязної води у населених пунктах, територія яких прилягає до річки; вживати фасовану або кип'ячену воду;
- при відпочинку за межами населеного пункту мати з собою достатній індивідуальний запас питної води;
- не використовувати воду з ріки для миття рук, фруктів, овочів, ягід чи посуду.
 
Випадків захворювань, пов'язаних з водним шляхом передачі, серед місцевих жителів та відпочиваючих з початку виникнення ситуації, зареєстровано не було.

Уточнення: як нам повідомили у відділі з Надзвичайних ситуацій міськвиконкому, повідомлення Санепідемслужби стосується Козелецького району.

В місті Ніжині, станом на 8 липня, офіційної заборони купатися нема!