Завантаження ...
banner
banner

За посів маку і конопель – до відповідальності

Кожної весни громадяни засівають та засаджують свої городи різною рослинністю. Додається турбот у працівників поліції, адже дехто висіває на городі мак та коноплі

Маки


Кожної весни громадяни засівають та засаджують свої городи різною рослинністю. Додається турбот у працівників поліції, адже дехто висіває на городі мак та коноплі.

Традиційне ставлення українців до маку певною мірою породжує неоднозначність. З одного боку, він начебто є обов’язковим компонентом багатьох традиційних українських страв, а з іншого – карається відповідно до закону.

Грядка маку не викликала тривоги доти, доки на нашій землі не з’явилось таке згубне й суспільно небезпечне явище як наркоманія. Різке збільшення кількості наркозалежних осіб змусило законодавців спочатку заборонити вирощування снодійного маку та конопель, а потім покарання за ці дії зробити більш жорсткими.

На сьогодні законодавством за незаконний посів та вирощування снодійного маку й конопель передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
 
Згідно зі статтею 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ці дії караються накладенням штрафу в розмірі від 306 до 1 тис. 700 гривень.
 
Незаконний посів маку або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель від 10 до 50 рослин карається, згідно санкції статті 310 КК України, штрафом від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі строком до 3 років. 
 
А якщо кількість вирощених рослин маку перевищує 500 чи кількість вирощених конопель перевищує 50, неминуче позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Погодьтеся, що покарання суворе, і тому, як на нашу думку, набагато вигідніше купити в закладах торгівлі законно вирощений спеціалістами господарства мак, ніж мати проблеми з законом.
 
Дехто з громадян зберігає в себе висушені частки конопель або маку, що залишилось після вирощування зернят з коробочок, а це також серйозне кримінальне правопорушення.
 
Зберігання наркотичних засобів навіть без мети збуту тягне за собою обмеження чи позбавлення волі на строк до 3 років. Якщо ж наркотичні засоби зберігались повторно чи у великій кількості, то особа несе покарання у вигляді позбавлення волі строком від 2 до 8 років. І найбільше покарання настає тоді, коли особа продала комусь наркотичний засіб чи просто віддала без матеріальної винагороди (законом це також трактується як збут наркотичних засобів), - позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.

Ніжинська місцева прокуратура