І хоча далеко не всі абоненти в будинках, де встановлено будинкові лічильники газу, вже отримали рахунки по цих лічильниках, тенденція зрозуміла – сплачувати за газ доведеться більше, – про це повідомили на прес-конференції, яка пройшла 15 червня в приміщенні ПАТ «Чернігівгаз».
«Хочеш за газ платити менше – стеж за сусідом», – приблизно так, якщо казати одним реченням, можна передати сенс прес-конференції, яка пройшла в ПАТ «Чернігівгаз» з приводу встановлення будинкових лічильників газу.
За отриманою інформацією, середнє споживання блакитного палива після встановлення будинкового лічильника, по відношенню до нормативного, зросло на 28%. Головна причина зростання споживання – незареєстровані громадяни, незаконна підприємницька діяльність та банальна відсутність звички економити, – переконані в «Чернігівгаз».
Станом на травень місяць на розрахунки по будинкових лічильниках газу проведено 500 багатоквартирних будинків області. Всього програмою передбачено встановлення будинкових лічильників у 630 будинках і ця програма вже виконана. Більшість будинкових лічильників газу встановлено саме в Чернігові.
– По попередніх розрахунках ми побачили понад 28% збільшення споживання газу у будинках з лічильниками. Аналіз за 1 квартал 2017 року показав збільшення споживання газу на 2-4 м3 (при нормі на плиту газову при наявності ЦГВ 4,4 м3/особу – авт.). Понаднормове споживання було виявлене у 70% абонентів. За квітень місяць понад норму газ споживали 94% абонентів. У травні середнє споживання газу в 55% будинків було близько норми та навіть меншим, – розповів технічний директор ПАТ «Чернігівгаз» Віталій Черчович.
На його переконання, кількість мешканців будинку має відповідати кількості зареєстрованих у цьому будинку, але відслідковувати це питання «Чернігівгаз» не може. Також Ігор Швець повідомив, що за результатами звіту незалежного агентства USAID, в Україні в місяць на людину, за наявності газової плити і гарячого водопостачання при нормі 4,4 м3 газу, реальний середній показник споживання газу сягає майже 7 м3. За відсутності ЦГВ, при нормі 7,1 м3 газу на особу, реальне споживання складає 11,27 м3 газу. При нормі споживання 14 м3 газу для помешкань з плитою та колонкою реальне споживання – на рівні 19,6 м3 газу. Тобто, Ігор Швець впевнений, що обліки «Чернігівгаз» підтверджуються дослідженнями незалежного агентства USAID і показують занижені норми споживання газу в Україні.
– У людей стоїть по дві, по три плити. Хтось ходить на базар, носить продукцію, а платить за це звичайний споживач, який готує собі їжу, а не використовує газ в комерційних цілях, – переконаний начальник управління клієнтського сервісу ПАТ «Чернігівгаз».
Невідомо яка участь очікуватиме і на тих 5000 абонентів з газовими плитами та колонками, які відмовилися встановлювати в квартирах «безкоштовні» лічильники газу. На думку Наталії Свириденко, яка на ПАТ «Чернігівгаз» працює фахівцем із зв’язків з громадськістю та ЗМІ, з 1 січня 2018 року усі абоненти, які відмовилися від встановлення лічильників, будуть переведені на граничні норми, а це, для квартир з плитами та колонками – 23,6 м3 газу на особу при діючій нормі 14 м3 газу на особу.
gorod.cn.ua