Завантаження ...
banner

Торік жителі Чернігівщини витратили на ліки в середньому по 1200 гривень

На початок 2017 р. на Чернігівщині налічувалося 320 аптек та аптечних пунктів, що належали підприємствам (юридичним особам), які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі. Найбільше (132 об’єкти) зосереджено в обласному центрі, у містах Прилуки та Ніжин – по 19 об’єктів


На початок 2017 р. на Чернігівщині налічувалося 320 аптек та аптечних пунктів, що належали підприємствам (юридичним особам), які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі. Найбільше (132 об’єкти) зосереджено в обласному центрі, у містах Прилуки та Ніжин – по 19 об’єктів.

Сільське населення обслуговували 40 аптечних закладів. У 2016р. через роздрібну торгову мережу підприємств області населенню реалізовано фармацевтичних товарів на 1,3 млрд.грн, що на 27% більше в порівнянних цінах, ніж у 2015 р.
 
Вартість проданих фармацевтичних товарів становила 13% у роздрібному товарообороті. У середньому одним мешканцем області в 2016р. придбано лікарських засобів на 1251 грн (у 2015р. – на 876 грн).
 
Населення області надавало перевагу продукції вітчизняного виробника. Її частка в загальному обсязі реалізації фармацевтичних товарів становила понад 53%.
 
Найбільш поширену мережу аптечних закладів мали ЧОКП «Ліки України», ТОВ «Фармацевтична компанія», ПП Фірма «Медінтех», ТОВ «Фармацевтична фірма «ЛЕК-ВІЛ», ТОВ «Козелецька районна аптека», які забезпечили більше половини роздрібного продажу фармацевтичних товарів в області.
 
 За повідомленням Головного управління статистики у Чернігівській області