Завантаження ...
banner

Ніжинські лісівники заготовили 16 тонн шишок

В лісових господарствах Чернігівщини триває сезон заготівлі насіння хвойних культур. У «Ніжинському лісовому господарстві» за заготівлю взялися на початку грудня, а завершити планують наприкінці лютого. Ще навіть не закінчився січень, а лісівники вже майже зібрали потрібну кількість матеріалу – 16 тонн шишок

Лісове господарство, лісовики, лісівники, шишки, лісництво


В лісових господарствах Чернігівщини триває сезон заготівлі насіння хвойних культур. У «Ніжинському лісовому господарстві» за заготівлю взялися на початку грудня, а завершити планують наприкінці лютого. Ще навіть не закінчився січень, а лісівники вже майже зібрали потрібну кількість матеріалу – 16 тонн шишок. 

Після сушіння, витрушування та осушення на виході заготівельники отримають близько 160 кілограмів насіння.

Шишки збирають на ділянках, де ростуть найкращі високо бонітетні дерева, які, відповідно, й дають гарне насіння.
За словами провідного інженера лісових культур ДП «Ніжинське лісове господарство» Наталії Демочки, майстри лісу заготовляють шишки в основному під час рубок головного користування, рідше – з дерев, що ростуть адже такий спосіб складний і трудомісткий.

Та і це ще не все.

«Шишки, які будуть використані як насіння треба брати лише із відбірних, гожих за зовнішніми ознаками дерев, - пояснює Наталія Василівна. – Це роблять для того, щоб посівний матеріал був відмінний, із високими спадковими властивостями».

Заготівля насіння хвойних дерев має свою особливість: в одній шишці ялини ховається близько 20 насінин. Заготовлені працівниками лісгоспу шишки, відвозять до шишкосушарки, котра розміщена на базі ДП «Добрянське лісове господарство». Тут їх висушують і в спеціальних барабанах витрушують насінинки-крилатки, потім насіння очищають.

Ніжинські лісівники вже встигли заготовити 16 тонн шишок. На виході заготівельники планують отримати 160 кілограмів насіння.
«Торік ми заготовили 187 кілограмів насіння, - каже Наталія Демочка. – Заготівля шишок буде тривати до кінця лютого, і хоча врожайність шишок не надто хороша, та минулорічні показники ми виконаємо».

Не кожен рік врожайний на шишки, тому лісівники намагаються створювати певний насіннєвий запас у врожайні роки.
Так, на залишку у ніжинських господарників нині є ще 184 кілограми насіння з минулого року. Частину минулорічного врожаю лісівники реалізували – продали 21 кілограм, іншу частину посіють весною.

Якщо шишки соснових дерев достатньо просушити і насіння з них легко висиплеться, то для отримання плодів тієї ж таки сосни треба докласти неабияких зусиль. 

Поки з насінними виросте деревце, яке буде рости в лісі, має пройти не менше трьох років. Саджати дерева на території лісового господарства планують ранньою весною.

Лісове господарство, лісовики, лісівники, шишки, лісництво

За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»