Завантаження ...
banner

Затишний листопад

1662171151_1-gamerwall-pro-p-osennie-listya-listopad-krasivo-1.jpg

Йдуть осінні дні, дощі, повітряні тривоги. Значно важче, ніж торік – просто жити, працювати, любити, піклуватися про інших та про себе. І в цих умовах важливо турбуватися про власне психічне здоров’я. Адже, наприклад, в літаку при небезпеці потрібно одягнути кисневу маску спочатку на себе, а потім на дитину. Якщо одягати маску спочатку на когось, можна не встигнути і не врятувати ні себе, ні іншого.

Завданням номер один стає турбуватися про своє здоров’я, зокрема психологічне. Лягти раніше спати, прогулятися на свіжому повітрі, позайматися хобі – все це має бути необхідними щоденними атрибутами. Мусимо вдягати кисневу маску на себе, а значить – робити те, що любимо, спілкуватися з друзями, за потреби звертатися до психолога.

Непомітно в нашу щоденність прийшов місяць листопад. У мене він асоціюється з теплим чаєм, ковдрою, коротшими днями, довшими вечорами. Дуже хочеться душевного тепла, довгих розмов, затишку та радості. З кожним листочком, що спадає з дерева, ще більше починаю цінувати прості життєві цінності щирого спілкування, теплої взаємодії, турботи про себе та про інших.

Листопад – особливий місяць. Тут у зв’язку з переходом на зимовий час виразно відчуваємо, як став коротшим світловий день. Холоднішають дні і ночі, і ми щільніше загортаємося у теплий одяг. Важливо зробити щось приємне для себе та для інших. Подарувати сусідському хлопчику ліхтарик. Зробити колезі щирий комплімент. Заварити запашну каву і зателефонувати рідним. Все це – кроки до кращого психологічного здоров’я, яке є необхідністю у листопадові дні 2022 року, коли триває війна з російським агресором. Турбуйтеся про себе та про інших, це зараз дуже важливо.

І тоді листопад стане більш затишним, тривоги менш лякаючими, стосунки теплішими та радіснішими. Достатньо простягнути руку допомоги іншим – і на Вашу посмішку буде відповідь чимось приємним, позитивним.

Листопад – це не обов’язково про сум та холод. Цей місяць може бути гарним, якщо ми наповнимо його чимось хорошим.