Завантаження ...

Як війна змінює світ мисливських тварин

315291697.jpg

Нещодавно на Волинь з Литви завезли сто оленів. Тварини акліматизуються до нових умов на території Ново-Зборишівського лісництва, де раніше олені не водилися.

Навіть під час війни наші лісгоспи приділяють увагу розведенню мисливських тварин, намагаються виділяти кошти для збереження та відтворення популяції. Хоча, скажу відверто, робити це стає все складніше. Минулого року ми запланували будівництво вольєрів для розведення дичини, але війна змусила відкласти деякі плани. Одна з основних причин – брак коштів. Мисливська галузь завжди була дотаційною. Витрати на рік складали понад 550 млн грн, надходження – на рівні 280 млн грн. На даний час ситуація з фінансування і взагалі патова. Адже полювання на всій території України з початку війни заборонено, відповідно, кошти від користувачів мисливських угідь не надходять.

Проте державні лісомисливські підприємства в регіонах нехай і в менших обсягах, але стабільно продовжують фінансувати роботи з охорони та відтворення державного мисливського фонду. Водночас ми опікуємось лише десятою часткою від загальної площі мисливських угідь. Всім іншим – користувачі різних форм власності (громадські об’єднання тощо). Багато з них сьогодні з різних причин зменшили фінансування заходів з охорони та відтворення державного мисливського фонду. І це є проблема, яку доводиться оперативно вирішувати, адже попереду найскладніший зимовий період, коли тваринам потрібна охорона та підгодівля.

Наразі проводяться наради в регіонах, обговорюється, як зберегти мисливських тварин. Дякую користувачам, які, попри реалії воєнного часу, ще в літньо-осінній період все ж зробили запаси кормів, необхідних засобів та паливно-мастильних матеріалів. Працюємо і з фермерами, для того щоб після появи снігового покриву, принаймні на стоденний період, у тварин була необхідна підгодівля, щоб перезимувати.

Стосовно ж користувачів, які залишили мисливські угіддя без догляду, плануємо ставити перед обласними радами питання щодо припинення права користування мисливськими угіддями. Ця тема постійно перебуває на контролі. Розуміємо, що під час війни багато бізнесів зупинились, коштів фізично немає, але тварини не мають від того страждати.

З настанням зими традиційно загострюється проблема браконьєрства, адже на зимовий період дичина більше концентрується в лісових масивах. За 9 місяців вже складено понад 700 протоколів на порушників правил полювання, більшість з них – працівниками Держлісагентства. Найактивніше робота з браконьєрами проводилась у Волинській, Вінницький, Сумській областях.

Детально цю тему розібрав у своєму блозі https://lb.ua/.../536558_yak_viyna_zminyuie_svit....

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер