Завантаження ...
banner

Що зробить Захід із Росією після її програшу у війні

6546546546.jpg

Поразка Росії у війні проти України не стане причиною розпаду цієї держави. Проте на післявоєнну РФ можуть очікувати великі зміни. Захід може взяти її у свою орбіту, зберігши в наявних кордонах, і зробити частиною свого світу, ініціюючи демократичні перетворення, як це було після Другої світової війни з Німеччиною, Італією та Японією.

 

Але перш ніж це станеться, нинішній очільник Кремля Володимир Путін, а також уся владна верхівка Росії має зникнути, а Україні – повернуто всі її захоплені території. Допоки Путін буде на чолі Росії, триватиме війна. Таку думку в інтерв'ю OBOZREVATEL висловив російський історик і опозиціонер Андрій Зубов.

– Чи існує можливість того, що Росія вийде з війни з Україною у теперішніх кордонах?

– Все можливо. І Україна може не бути в теперішніх кордонах. У житті всяке буває. Будь-яка країна може розколотися на схід і захід, північ і південь. Тож наразі нічого сказати не можу. Але в Росії передумов до розколу не більше, ніж в України. Вони є, але їх небагато. А як там далі розвиватимуться події, ніхто не знає.

– Поразка у війні не позначиться на стані кордонів Російської Федерації?

– Чому вона має позначитися? Німеччина зазнала нищівної поразки у війні, але Захід не змінив кордонів ані Німеччини, ані Італії, ані Японії. Лише Радянський Союз і Сталін у всіх відтинали шматки, але це типово радянська манера – брати все, що можна взяти. Захід давно відмовився від цього принципу. Навпаки, він намагається країну, яка зазнала поразки, втягнути у свою орбіту, зробити її частиною свого світу і тим самим зробити безпечною.

Це дуже вдало відбулося після Другої світової війни, коли й Німеччина, і Японія, й Італія стали цілком безпечними, ба більше, дуже важливими для Заходу країнами. Вони були страшними агресорами, але їхні кордони не було змінено. Навіть острови, які свого часу були окуповані Америкою, вже давно повернули Японії. На це треба зважати.

Тому я вважаю, що Захід застосовуватиме щодо Росії ту саму модель. Це найправильніше й найрозумніше. Бо якщо країну розчленовувати, якщо відбирати в неї якісь землі, це викличе в народі бажання реваншу.

Після Першої світової війни з Версальською системою так і було, і за 15 років з'явився Гітлер, а ще раніше – Муссоліні. І світ було вкинуто в нову страшну війну.

Щоб цього не сталося, вважають за краще не розколювати, а навпаки, внутрішньо змінювати країну – в бік демократії, вільної ринкової економіки, звісно ж, декомунізації та денацифікації. Усі ці речі будуть. А єдність державного простору, як це називають юристи, за можливості не руйнуватимуть.

– Чи вважаєте ви, що Захід може взяти Росію у свою орбіту за наявності Путіна на посаді президента?

– Ні, звісно. Ясна річ, це геть неможливо. Допоки Путін буде на чолі Росії, триватиме війна. Вона може йти будь-де – в Україні чи в самій Росії – але, безумовно, триватиме війна із Заходом. Так само, допоки Гітлер був при владі, тривала війна нацистської Німеччини зі світом.

Щойно Путін так чи інакше піде, зникне, коли зникне й це його оточення на кшталт Бортнікова, Патрушева, Наришкіна, генералів КДБ – тільки після цього можливий нормальний мирний діалог із Росією.

Безперечно, він передбачає повне відновлення територіальної єдності України, повернення всіх територій. Але найголовніше після цього – знайти ту модель існування Росії, яка зробить її в довгостроковому сенсі безпечною для світу. Це найважливіше.

Захід уміє це робити. Він продемонстрував це після Другої світової війни. Гадаю, що й нині буде щось подібне.

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn