Завантаження ...
banner
banner

Як посівна компанія змінить ціни на пальне

63f34fd4e20ee.png

Попри надважкий рік повномасштабної війни і втрату майже чверті посівних площ, українські аграрії почали виходити в поля, розпочинаючи весняні роботи. До посівної кампанії фермери залучають сільгосптехніку, яка працює в основному на дизельному пальному. Тому, традиційно посівна – це привід для мереж АЗС "розігріти" ціни на горюче, що неминуче відбивається на гаманцях вітчизняних автомобілістів.

Попри надважкий рік повномасштабної війни і втрату майже чверті посівних площ, українські аграрії почали виходити в поля, розпочинаючи весняні роботи. До посівної кампанії фермери залучають сільгосптехніку, яка працює в основному на дизельному пальному. Тому, традиційно посівна – це привід для мереж АЗС "розігріти" ціни на горюче, що неминуче відбивається на гаманцях вітчизняних автомобілістів.

Потрібно також враховувати значні потреби нашої героїчної армії у пальному. Готуючись до вирішального контрнаступу, в очікуванні важкої військової техніки від західних партнерів, Україні необхідно мати стабільний запас ресурсів.

Наразі становище на вітчизняному ринку пального дає підстави для досить обнадійливих прогнозів

Оскільки, наприклад, тільки потужні танки Leopard, які вже скоро почнуть кошмарити російських загарбників, на сто кілометрів ходу споживають п’ятсот літрів дизеля. Для порівняння, зернові комбайни в залежності від типу двигуна з’їдають до 20 літрів пального, а звичайні легкові авто – до десяти літрів.

Україна входить у вкрай відповідальний період: пальним необхідно забезпечити армію, яка буде звільняти наші території, аграріїв, які забезпечують продовольчу безпеку частини світу та своєї країни, а разом і громадян, які із приходом тепла все частіше користуватимуться власними автівками.

Наразі становище на вітчизняному ринку пального дає підстави для досить обнадійливих прогнозів: дефіцит горючого малоймовірний, а його вартість може навіть приємно здивувати.

Великі запаси бензину та дизелю змусили власників АЗС знижувати ціни на колонках

Ціни на пальне в Україні залежать від цін на нафту на світовому ринку та курсу гривні до долара. Наразі курс зафіксований Національним банком і є стабільним, а нафта не показує тенденції до зростання у цьому році.

Нафтові ціни, скоріше за все, залишаться на нинішньому рівні біля 80 доларів за барель, і це буде поштовхом зниження розцінок на АЗС завдяки накопиченому на складах пальному.

В очікуванні чергового етапу ембарго на російську нафту, яке почало діяти 5 лютого, вітчизняні трейдери протягом грудня-лютого завезли в країну велику кількість пального наперед. При цьому, попит в Україні не збільшився, тож ринок виявився "перелитим".

Наразі учасники ринку пального прогнозують, що дизель, бензин і автогаз будуть просідати у ціні ще більше

Великі запаси бензину та дизелю змусили власників АЗС знижувати ціни на колонках. За останні два місяці у середньому, дизельне пальне подешевшало на п’ять гривень - до 49,3 гривень за літр. Так само втратив у вартості і бензин А-95, впавши до 47,5 гривень за літр. Проте найбільшим рекордсменом здешевлення за цей час став атомобільний газ: відбулося падіння з тридцяти до двадцяти трьох гривень за літр. Варто нагадати, що ще влітку автогаз коштував більше 38 гривень і вже "доганяв" бензин.

Наразі учасники ринку пального прогнозують, що дизель, бензин і автогаз будуть просідати у ціні ще більше: пальне може втратити цієї весни мінімум одну-три гривні.

До речі, власники АЗС рекомендують українським автомобілістам все ж таки переводити свої машини на автогаз, оскільки він буде мати меншу на 45 - 60 відсотків ціну від літра бензину. Витрати цього виду палива хоч і більші на десять-п’ятнадцять відсотків, але ж він значно дешевший, тож їм завжди буде вигідно заправлятись. Крім того, автогаз в нашій країні поки не підробляють, на відміну від бензину.

Варто нагадати, що вітчизняний ринок палива, який раніше постачався переважно пальним із Росії та Білорусі, з початком широкомасштабного наступу російської варварської орди на нашу землю переорієнтувався на постачання з Європи сухопутним транспортом, здебільшого з Польщі та Румунії, та кораблями по Дунаю.

Проте, разом з цим сильно активізувалась робота маленьких нафтопереробних заводів, а державний контроль за якістю пального поки не здійснюється. Тож, варто бути пильними і не спокушатись вливати в своє авто "коктейлі" сумнівної якості, незважаючи на можливу привабливу ціну. Ремонт авто обійдеться значно дорожче примарної вигоди.

Є вірогідність, що серпень може стати напруженим місяцем з точки зору забезпечення пальним

З середини липня по жовтень аграрії будуть проводить активний збір врожаю різних культур, а також садити озимину, а отже у цей період нас чекає ще один сезонний пік споживання бензину та дизелю.

Зазвичай, у ці місяці споживання пального в Україні зростає на третину, але у цьому році, за рахунок зменшення посівних площ через війну, потреби фермерів у пальному також будуть менші.

Проте, є вірогідність, що серпень може стати напруженим місяцем з точки зору забезпечення пальним. По-перше, Європейський союз може впровадити більш жорсткі санкції на російську нафту і нафтопродукти, ніж вони діють зараз. Європейці ймовірно перестануть заплющувати очі на те, як російські ресурси "перевзуваються" у портах Туреччини, Румунії та Болгарії, а потім заходять в ЄС вже з європейськими документами. По-друге, на ринку пального може виникнути напруга, якщо наприкінці літа через спеку обміліє Дунай, по якому зараз заходить багато пального з південного напрямку.

Проте, життя показує, що немає таких проблем, з якими б українці з честю не впорались. Якщо країна змогла дуже швидко, фактично з нуля, побудувати новий ринок пального після початку повномасштабної війни, то тимчасові можливі труднощі не зможуть створити непереборних проблем ні для армії, ні для бізнесу та аграріїв.